Práve hráme

10/11/2021

Jana Krištof Lehotská predstavuje emotívny klip k pesničke Zázrak to spraví


Inšpiráciou pre spracovanie klipu je osobný príbeh a nešťastná nehoda pri lietaní mladého paraglidistu Tomáša Zelinu, ktorý pre klip poskytol svoj životný príbeh a aj skutočné zábery zo svojej nehody. Klip tým nesie silný odkaz a ponaučenie pre tých, ktorí by sa nerozvážne rozhodli hazardovať zo svojim osudom.

Jana Krištof Lehotská – Zázrak to spraví (oficiálny videoklip)

Jana Krištof Lehotská vydáva svoj druhý štúdiový album, ktorý nesie názov Dotyky slov. Album obsahuje pätnásť autorských skladieb, z toho tri remastrované single, ktoré doteraz neboli vydané na fyzickom nosiči. Singel S tebou, duet s Petrom Juhásom s názvom Tisíckrát a úspešný singel s textom Juraja Soviara Na krídlach vážky. Album je doplnený o jedenásť nových autorských skladieb a jeden bonus track.

Na nahrávaní okrem interných členov Jankinej kapely: Petra Decheta, Marty Chalmovskej Halušovej, Antona Juríka a Viliama Černáka spolupracovali aj pozvaní hostia. Blues-rocková legenda René Lacko, bubeník Vladislav Leškovský a multi-inštrumentalista Adrián Rajnoha. O banjo v skladbe Toto som ja sa postaral bývalý dlhoročný člen českej legendárnej bluegrass skupiny Poutníci Peter Mečiar. Sláčikový kvartet pre pieseň Mama skomponoval Peter Hrbík známy spoluprácou s Bratislavským Hot Serenaders, či swingovej zostavy Swingang. Inštrumentálne sláky nahrávala Magda Hianiková a Magdaléna Hladká. V skladbe Zázrak to spraví napísal a nahral violončelá čelista Matej Tkáč. O klavír pre bonusový track, klavírnu verziu skladby „Zázrak to spraví“, sa postaral klavirista Peter Kurhajec. Všetky vokálne linky si Jana sama komponovala, aranžovala a aj naspievala. Fotografie na obal albumu nafotila Júlia Anthoková zo Zefir art Studio.

Nadácia Rádia Expres