Práve hráme

14/07/2021

Katarína Knechtová má nový duet, spustila „Planý poplach“ s českou kapelou Nebe!


Speváčka Katka Knechtová je populárna aj u našich západných susedov, a tak ju obľúbená česká kapela Nebe oslovila do duetu s názvom Planý poplach. K spomínanej novinke vznikol aj atmosférický videoklip, ktorý sa nakrúcal na ľudoprázdnom letisku v Mošnove a v Leteckom múzeu v Kunoviciach. „Keď mi Petr poslal pieseň, hneď som vedela, že do toho chcem ísť. Už dávno sa mi nestalo, že by som počula tak dobre zloženú pieseň, s takou symbiózou hudby a textu. Ďalšou vecou, ktorá ma prekvapila bolo, ako spolu chlapci z kapely držia pri sebe, vedia, čo chcú a idú si za tým. Veľmi im držím palce,“ hovorí o spolupráci Katka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Veľká časť scén sa nakrúcala v interiéri a na krídlach lietadla Naganského expresu. Ide o bývalý vládny špeciál prezidenta Václava Havla, ktorým priletela výprava zo zlatého olympijského Nagana v roku 1998. Keď sa lietadlo malo ako majetok armády zošrotovať, vedúci múzea v Kunoviciach Martin Hrabec, ho po všetkých byrokratických procesoch s partiou nadšencov postupne rozobral a previezol cez celú republiku. Po dvoch rokoch ho znova poskladal do pôvodnej podoby a dnes je exponátom v Leteckom múzeu v Kunoviciach.

„V roku 1998 sme boli malí chlapci, ktorí prišpendlení k televíziám sledovali návrat hokejistov z olympiády. Akonáhle sa cesty Martina a naše stretli, okamžite sa nám prepojila symbolika tohto neuveriteľného príbehu s piesňou i osudom našej kapely. Bolo nám cťou tam stráviť čas. Na konci do toho lietadla nastupujeme a symbolicky odlietame niekam, snáď do lepších čias,“ konštatuje frontman kapely Petr Harazin.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres