Práve hráme

10/06/2021

Letné shakespearovské slávnosti 2021 ponúknu výnimočné zážitky


Obľúbený letný festival Letné shakespearovské slávnosti 2021 otvorí obnovená premiéra inscenácie Dvaja páni z Verony v réžii Róberta Mankoveckého v termíne 5. júla – 12. júla. Premiérové predstavenia vystrieda inscenácia pražských kolegov Zimní pohádka v réžii Pavla Kheka od 14. júla – do 18. júla.

Poslednýkrát bude uvedená inscenácia v réžii Doda Gombára, Romeo a Júlia od 20. júla – do 24. júla. Smútok z derniéry ľúbostnej tragédie zaženie od 26. júla – do 31. júla Komédia omylov režiséra Romana Poláka. Festival ukončí predstavenie Zkrocení zlé ženy v réžii Vojtěcha Štěpánka.

Viac info Kúpiť lístky

Do nádvoria Bratislavského hradu sa vrátia aj výtvarne veľkolepé dekorácie, ktoré by v interiérových priestoroch nebolo možné realizovať a ktoré najmä na deti pôsobia
fascinujúco. Do dekorácií Shakespearovych hier vstúpia známe rozprávkové postavičky predstavení nezávislých divadiel: Kocúr v čižmách – Nové divadlo Nitra, Kaprálikovi – Kozliatka a vlk, Divadlo na hojdačke – Na zemi dobre mi. Predstavenia sa uskutočnia cez víkendové popoludnia v mesiaci júl a sú bez vstupného.

Nebude chýbať ani Shakespeare koncert. Návštevníci sa môžu tešiť na skladby z inscenácií LSS, a zhudobnené sonety svetového dramatika Williama Shakespeara v podaní umelcov, pre ktorých sú hudba a herectvo rovnako dôležitými územiami. Alenu Pajtinkovú, Daniela Žulčáka, Tomáša Gregu, Róberta Mankoveckého, Vladislava Plevčíka či Davida Hartla bude možné vidieť ako členov špeciálnej hudobnej skupiny.

Nadácia Dobrý skutok