Práve hráme

06/05/2021

Predstavme si rok 2050. Ako bude vyzerať budúcnosť našej planéty?


„Človek rozumný sa stal človek konzumný… Človek, ktorý tak rád hovoril o zmenách, ale sám nechcel urobiť žiadnu, keď prišlo na tú klimatickú…“ Našu správarku Oli oslovili novodobí básnici z Instagramu – lapač slov, básnenie a veršovníctvo zo zoskupenia od slova do slova, aby narozprávala text do videa ku kampani neziskovej organizácie Človek v ohrození.

Kampaň pripravili šikovné študentky z Nexteria Leadership Academy (3-ročný vzdelávací a rozvojový program popri škole pre aktívnych vysokoškolákov a maturantov) a nesie názov Predstavme si 2050. Budeme ešte stále môcť cestovať na exotické dovolenky? Ako budú vyzerať naše lesy? Zapoj sa do prieskumu a povedz svoj názor na to, ako bude vyzerať budúcnosť našej planéty.

Spomínané video si môžeš pozrieť tu:

Rok 2050 Od slova do slova

🌎 Čo by na naše správanie povedala planéta Zem? Na budúcnosť sa jej očami pozreli básnici zo zoskupenia od slova do slova „Človek rozumný sa stal človek konzumný… Človek, ktorý tak rád hovoril o zmenách, ale sám nechcel urobiť žiadnu, keď prišlo na tú klimatickú…" 🎧 Započúvajte sa do týchto slov a dajte nám vedieť, ako to s našou budúcnosťou vidíte vy: www.predstavmesi2050.sk.🙏 Za text ďakujeme básnikom @ba_snenie, lapač slov a @versovnictvo. Hlas Zemi dodala Oli Džupinková z Radio Expres. Video spracovala @Dorota Vlnová. Ilustrácie použité vo videu pripravila Daniela Krajcova 🖌

Posted by Človek v ohrození on Friday, April 30, 2021

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres