Práve hráme

08/04/2021

Veľkonočná Twentyfive – Čo je s vami?


Čo je s vami? Tak sa volá rubrika vo Veľkonočnej Twentyfive,  kde sme telefonovali spevákom hitov, ktoré všetci dobre poznáme, ale o spevákoch uz nie je počuť, viacero z nich sa hudbe už ani nevenuje.

Kornel Kadlubiak (Gravis)

Julo telefonoval spevákovi Kornelovi Kadlubiakovi zo skupiny Gravis, s ktorou naspieval dva veľké hity Skúšky z lásky a Daruj mi svoj najkrajší deň. Gravis bola v 80-tych rokoch aj doprovodná skupina Mariky Gombitovej.

Gravis – Skúšky z lásky

Milan Bartalský (Monte Rosa)

Na scéne boli iba chvíľku, ale koncom 80-tych rokov mali veľké množstvo fanúšikov. Slovenský „Depeche Mode“, to bola skupina Monte Rosa. Na linke bol Milan Bartalský, spevák, ktorý aktuálne žije v Prahe a hudba zostala už iba jeho hobby.

MONTE ROSA – Sídliskové manekýnky – videoclip

Jozef Paulíni (Modus)

Asi žiadna iná slovenská skupina nemala vo svojich radoch toľko hviezd ako Modus. Jej členmi boli aj Marika Gombitová, Miro Žbirka či Laco Lučenič. V druhej polovici 80-tych rokov v nej spieval aj Jozef Paulini, ktory naspieval jeden z najvacsich modusackych hitov – Roberta.

Modus – Roberta

Juraj Trebuľa (AC+)

Pôvodne sa volali Termix a neskôr sa premenovali na AC+. Mali niekoľko úspešných piesní, ale ich najväčším hitom bola pieseň Klára.

AC+ – Klára

Ingrid Kalmanová (Madam)

Jedna z mála skupín, ktoré tvorili iba ženy. Skupina Madam nikdy nevydala celý album, iba niekoľko veľmi úspešných singlov. Jeden z nich – Mama, prečo nie som pekná – zložil Jožo Ráž. Julo vyspovedal aj spevacku Ingrid Kalmanovu.

Madam – Mama, prečo nie som pekná

Silvia Slivová

Dodnes jeden z najobľúbenejších slovenských hitov, bez ktoreho nie je žiadna poriadna party. Z filmu Fontana pre Zuzanu je pieseň Nemožná. Asi si malokto spomenie, že ju spieva Silvia Slivová.

SILVIA SLIVOVÁ – Nemožná (1986)

Nadácia Rádia Expres