Práve hráme

25/03/2021

Mladučká víťazka Brit Awards 2021 Griff prichádza s novinkou Black Hole


Speváčka Griff je prvou víťazkou cien Brit Awards 2021. Len dvadsaťročné dievča získalo Brits Rising Star Award, čo je niekdajšia cena kritikov. Pred ňou sa z takéhoto ocenenia radovali napríklad Adele, Ellie Goulding alebo Sam Smith. „Ešte teraz počujem, ako kričím radosťou do telefónu, keď mi oznamovali víťazstvo. Točí sa mi z toho hlava,“ nadšene priznáva speváčka. „Je to malý zázrak, že sa mi podarilo preraziť počas pandémie.“

Griff – Black Hole (Official Video)

Sarah Faith Griffiths aka Griff je najnovším objavom ostrovnej hudobnej scény. Na prelome roka sa dostala do najužšieho výberu v sledovanej ankete BBC Sound Of 2021, ktorá hľadá budúce hviezdy a teraz narastajúcu popularitu a hudobný talent potvrdila aj v prvej oceňovanej kategórii britských výročných cien. Slávnostný ceremoniál Brit Awards sa tento rok bude konať v máji, keď sa predpokladajú miernejšie epidemické opatrenia, cena kritikov však bola tradične vyhlásená v predstihu.

Speváčka, ktorej poznávacím znamením je dlhý čierny cop, má po rodičoch jamajsko-čínske korene. Okrem hudby sa venuje aj módnemu návrhárstvu, väčšinu kostýmov, ktoré si oblieka v klipoch a pri fotení, si robila sama. Minulý rok si spoločnosť Disney vybrala jej pieseň Love Is A Compass pre tradičnú vianočnú kampaň, ako skladateľka bola Griff nominovaná na Ivor Novello Awards udeľovanú najlepším autorom a spolupracovala s populárnou dvojicou HONNE na skladbe 1,000,000 x Better. Tento rok jej hudobná kariéra naďalej stúpa a v januári vydala aj aktuálny singel Black Hole.

Zdroj: Warner Music

Nadácia Rádia Expres