Práve hráme

13/01/2021

Marco Rajt svojimi husľami dokonale precítil smútok a samotu z lockdownu


Huslista Marco Rajt sa rozhodol zhmotniť smútok, ktorý sprevádza pandémiu do jemnej skladby. Romantická pesnička Caluma Scotta You Are The Reason dostala nový šat a v jeho husľovom podaní je dokonalým zobrazením toho, čo cítia citlivé duše.

K piesni vznikol aj krásny klip, v ktorom vystupuje tanečníčka Monika Mareková a sám huslista. Klip zobrazuje blízkosť ľudí, ktorí sú si aktuálne fyzicky vzdialení, ale veria v o to krajšie opätovné stretnutie.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Každá skladba je výnimočná a má v sebe odkaz, ktorý sa snažím cez moje husličky povedať. Preto je pre mňa najdôležitejšie sa do skladby vcítiť a pochopiť ju. S touto skladbou sa mi pracovalo veľmi dobre, nakoľko je melodická a jej odkaz je jasný. Citlivejšie duše pochopia, že klip znázorňuje lásku dvoch umelcov, ktorí práve nemôžu byť spolu, ale ich duše sú stále spojené,“ vysvetľuje Marco Rajt.

Pandémia však huslistovi neprináša len nepríjemné veci. Voľný čas, ktorý získal, využil na prípravu nového albumu.

„Keďže pre koronu momentálne nekoncertujem, mám oveľa viac času na tvorenie. Do albumu chcem zakomponovať aj skladby s inými umelcami, ale o tom zatiaľ nemôžem viac povedať. Nechajte sa prekvapiť,“ uzatvára Marco Rajt.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Nadácia Dobrý skutok