Práve hráme

20/11/2020

Program Buddy vie, ako pomôcť stovkám detí z detských domovov


Takmer 5000 detí na Slovensku nevyrastá v rodinách, ale v Centrách pre deti a rodiny. Ústavná starostlivosť im však nedokáže dať to, čo potrebujú najviac – blízky vzťah s dospelým, ktorý by sa im nezištne venoval. Po odchode z centra tak často žijú na okraji spoločnosti. Buddy hľadá, vyberá a spája dobrovoľníkov s deťmi z Centier pre rodiny. Dobrovoľníci sa stále vzdelávajú a deťom na spoločných stretnutiach venujú to najvzácnejšie, svoj čas. Postupne vzniká zdravý, dôverný a dlhodobý vzťah.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Program Buddy poskytuje podporu deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojich rodinách. Dopĺňa existujúci štátny systém, ktorý s rastúcim vekom dieťaťa vynakladá viac peňazí na jeho starostlivosť a začlenenie do spoločnosti. Ľudia v programe pracujú na tom, aby každé také dieťa malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje a vedelo žiť samostatný a dôstojný život. Preto program vytvára a priebežne podporuje bezpečné vzťahy medzi deťmi a dobrovoľníkmi, ktorí pravidelne, nezištne a dlhodobo venujú jednému dieťaťu svoj voľný čas a rozvíjajú jeho potenciál.

Cieľom programu je zabezpečiť starostlivosť o Buddy dvojice a zároveň vytvárať nové. Preto je potrebná vaša pravidelná a dlhodobá podpora. Pomôžte deťom, ktoré nemôžu vyrastať v rodine, zaradiť sa do spoločnosti.

Staň sa aj ty pravidelným podporovateľom na www.tvojbuddy.sk

Mobilné aplikácie Rádia Expres