Práve hráme

08/10/2020

Spoznaj 47 úžasných a netradičných miest na Slovensku


Leto roku 2020 nebolo obyčajné. Väčšina strávila dovolenku na Slovensku v známych turistických lokalitách. Tie boli samozrejme preplnené. Rozhodli sme sa urobiť výlety po menej známych, ale za to zaujímavých miestach na Slovensku. A je ich dosť. Za dva mesiace Ozo Guttler najazdil 4700 kilometrov a navštívil 47 miest. Všetky sú prehľadne rozdelené do krajov. Ak radi spoznávate netradičné a históriou „zaváňajúce“ miesta, potom je tento podcast pre vás ako stvorený.

Začali sme v Bratislavskom kraji. Rovno kúpačkou v Dunaji. V Trnavskom kraji sme preskúmali aj nádherný kostol v Malej Mači, ktorý stojí opustený v poli. Banskobystrický kraj ukrýva magické praveké miesta. Preskúmali sme aj Pustý hrad, aj osadu Piesky nad Špaňou Dolinou. V Nitrianskom kraji sme navštívili aj tajomné hradisko v Bojnej a pozreli sa na Dunaj z Ostrihomu. Prešovský kraj prekvapil najväčším počtom úžasných miest. Nielen preto, že je našim najväčším krajom.

Košický kraj je zas najzábavnejší, pretože na námestí v Košiciach je vždy veselo. Úplne pri ukrajinskej hranici však ukrýva tajomné hradiská. Veselý Liptov a ostrá Orava – Žilinský kraj je otvorený a drsný. Preskúmali sme kostol v Ludrovej aj rašelinisko pri najsevernejšej obci. Trenčiansky kraj siaha až do Handlovej. Zašli sme aj do Bojníc na lov skamenelín aj do tajomnej Žitkovej.

Tento podcast ti prináša Kia Go Electric Tour.

https://soundcloud.com/radioexpres/sets/uz-sme-tam

Po 8 krajoch Slovenska cestujeme na modeli Kia XCeed PHEV.
Nový svet elektrifikovaných vozidiel Kia môžeš spoznať naživo aj ty až v 25 mestách v rámci Kia Go Electric Tour. Ak ste doteraz nemali možnosť zažiť zábavu z jazdy, teraz je tá správna chvíľa. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vyskúšať si plne elektrické alebo Plug-in hybridné modely Kia a spoznať všetky ich výhody, inovácie a najnovšie technológie.

Nadácia Dobrý skutok