Práve hráme

07/10/2020

Aj tento rok sa uskutoční obľúbená akcia Víkend otvorených parkov a záhrad


Skvelý program na víkend! V čase prísnych hygienických opatrení bude prebiehať v dňoch 9.-11.10.2020 obľúbená jesenná edícia kultúrno-vzdelávacieho podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Budú predstavené mnohé verejné i súkromné parky, záhrady, ovocné sady, ukážkové prírodné záhrady, arboréta alebo botanické záhrady, ktoré sú niečím zaujímavé – svojou históriou, nevšedným príbehom, záhradným dizajnom, ekologickým prístupom či zbierkou rozmanitej zelene. Tento rok sa do podujatia zapojilo vyše 60  lokalít z celého Slovenska.

Počas XII. ročníka podujatia v Bratislave budú pre návštevníkov sprístupnené viaceré zelené lokality. Prvý raz sa verejnosti predstaví záhrada pri Slovenskej katolíckej charite, ako aj citlivo zrekonštruovaná záhrada Domu Albrechtovcov.  Pre  náročnejších návštevníkov v Bratislave sú pripravené aj špeciálne tématické okruhy s odbornými sprievodcami. Otvorená bude aj Kochova záhrada, bývalá Pálffyho záhrada na Zámockej či lokalita Jurajov dvor.

V roku 2020 sa do podujatia na Slovensku prvý raz zapája SNG Kaštieľ Strážky, so svojim starostlivo udržiavaným anglickým parkom, v Trenčíne záhrada Centra pre rodinu, či Botanická záhrada pri UPJŠ v Košiciach, ktorá tento rok oslavuje 70. výročie od svojho vzniku.

Zoznam všetkých zapojených parkov a záhrad, spolu s programom podujatia nájdete na stránke www.vopz.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Organizátori podujatia aj touto cestou apelujú na návštevníkov, aby dodržiavali všetky nariadené opatrenia, vstupovali na jednotlivé lokality s prekrytými hornými dýchacími cestami, dezinfikovali si ruky a dodržiavali povolené množstvá ľudí či rozostupy.

Mobilné aplikácie Rádia Expres