Práve hráme

28/09/2020

Majself vydáva skvelý klip k skladbe Pulz, ktorou hlási nový album!


Titulná skladba Pulz ku pripravovanému albumu s rovnomenným názvom sa dočkala svojej vizuálnej podoby! Samotný videoklip bol inšpirovaný nedávnou kinematografickou snímkou “tenet”, ktorý využil reverzne točenú slučku obrazov. Tento klip však vyvoláva skôr reálnejšiu výpovednú myšlienku, keďže len nedávno sa Majself priznal ku závažnej Crohnovej chorobe. Pusti si skvelý klip:

Majself – PULZ (official video)

Na tento rok ohlásil raper nový album, ktorý nesie rovnaký názov ako titulná skladba – Pulz, no okolnosti okolo COVID-19 posúvali celkový release a napokon sa ho fanúšikovia dočkajú až začiatkom roku 2021. Dnes však Majself vypúšťa titulnú Pulz, ktorá nesie desivejšie pozadie textovej výpovede v kolaborácií s vizuálnym prevedením akoby sme pri tomto songu čakali.

“Sú to presne 2 roky, odkedy mi diagnostikovali Crohnovu chorobu. V preklade ide o autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje celú tráviacu sústavu a špeciálne črevá. Je to neustály zápal, ktorý ti okrem tráviacej sústavy skáče na kĺby, chrbticu, nervovú sústavu. Telo bojuje samo proti sebe. Postol som na sociálne siete aj dve fotky, kto si to nedokáže predstaviť, jednu aktuálnu a druhú z roku 2019. Vtedy som mal 73 kg a sekal ma 7. mesiac s nonstop bolesťami, bez jediného dňa, kedy by sa mi uľavilo. V tom momente som nejedol 3 týždne pevnú stravu a vnútri som trochu strácal nádej. V marci 2019 mi lekár odporučil skončiť s hudbou, nájsť si prácu na doma a predpísal mi ťažké lieky. Dovtedy som bol iba na lokálnych kortikoidoch,” prezradil raper a dodal, že po dvojdňovom premýšľaní recept zahodil do koša a rozhodol sa, že to nevzdá kvôli rodinu a tiež hudbe, ktorú miluje.

Preto aj klip je spravený štýlom, kedy jeho budúce ja prišlo zabiť to jeho súčasné lebo aj tak týmto rýchlym tempom sa zabíja sám a postupne v ňom neostáva už žiaden ďalší pulz žiť ďalej. O kvalitnú snímku sa postaral Jakub Krška v spolupráci so Šimonom Klačkom a Lukášom Patrikom, o dronové zábery sa postaral Donato Moriconi. Hudbu a mix master ma na svedomí opäť raperov dvorný producent Filipian. Skladbu Majself venuje svojim posledným 3 rokom života, ktoré mu vďaka zdravotným komplikáciám dovolili pozrieť sa na dno a opäť sa od neho odraziť.

“Je to presne polrok, odkedy mi lekár povedal, že som sa dostal do štádia remisie. To znamená, že choroba v tebe stále je, ale dostal si ju do “spiaceho režimu”, kedy ju síce trochu cítiš, ale nedá sa to porovnať… Možno to niekomu príde divné, ale som naozaj vďačný za všetko, čo sa mi stalo. Vďaka tomu všetkému som zmenil veľmi veľa vecí nielen v živote, ale najmä vo svojej hlave. Začal som byť viac vďačný za každú vec, za svoju rodinu, že môžem robiť hudbu, za vás fanúšikov, aj za to, že je to “iba” Crohn, lebo sám viem, že sú tisíce ľudí s oveľa horším osudom a problémami, ako mám ja,” uzatvára Majself.

View this post on Instagram

Je to zvlášťny pocit to písať ale..Sú to presne 2 roky, odkedy mi diagnostikovali Crohnovu chorobu. V preklade ide o autoimunitné ochorenie, ktoré posťihuje celú tráviacu sústavu a špeciálne črevá. Je to neustály zápal, ktorý Ti okrem tráviacej sústavy skáče na kĺby, chrbticu, nervovú sústavu. Telo bojuje samé proti sebe…Na obrázku naľavo bol január 2019, mal som 73 kg a sekal ma 7.mesiac s nonstop bolesťami, bez jediného dňa kedy by sa mi uľavilo. V tom momente som nejedol 3 týždne pevnú stravu a vnutry som trochu strácal nádej. V marci 2019 ( 2 mesiace pred Romeo a Julia) mi lekár odporučil skončiť s hudbou, nájsť si prácu na doma a predpísal mi ťažké lieky, dovtedy som bol iba na lokálnych kortikoidoch. Po 2 dňoch rozmýšľania som recept zahodil do koša a rozhodol sa, že zabojujem aby som nestratil to čo milujem. Hudbu a rodinu. Dnes je pre mňa špeciálny deň, lebo je to presne polrok odkedy mi lekár povedal, že som sa dostal do štádia remisie 💪 To znamená, že choroba v Tebe stále je, ale dostal si ju do “spiaceho režimu” kedy ju síce trochu cítiš ale nedá sa to porovnať…Možno to niekomu príde divné, ale som naozaj vďačný za všetko, čo sa mi stalo. Vďaka tomu všetkému som zmenil veľmi veľa vecí nielen v živote ale najmä vo svojej hlave. Začal som byť viac vďačný za každú vec, za svoju rodinu, že môžem robiť hudbu, za vás fanúšikov, aj zato že je to “iba” Crohn, lebo sám viem, že sú tisíce ľudí s oveľa horším osudom a problémami ako mám ja 🙏 Pochopil som to, čo ma stretlo a aj dôvod toho, že to tak je🙏 Prečo to píšem teraz ? Za prvé v nedeľu vychádza prvý singel “PULZ” z nového albumu a nato, aby ste pochopili o čom to celé je, musíte poznať background.. Za ďalšie preto, lebo som Vám o tom chcel povedať až keď dokážem sám sebe, že to dám…Som hrdý, že som to v kritických momentoch nevzdal a po celý čas nezrušil ani jeden koncert, zároveň vďačný celej svojej rodine a blízkym, ktorí pri mne po celý čas boli, špeciálne mojej žene @juliasvehlovamakeupart ktorá si so mnou prešla situácie na film ♥️ a aj @jeffry_neptunclan ktorý ma vždy podržal a podporil vo veciach okolo hudby a ne len tam 🙏 Mám dosť veci o čom Vám chcem povedať, toto je teda prvá ✌️

A post shared by Majself (@majself_neptun) on

Zdroj: PR manažér Jana Trellová

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres