Práve hráme

25/08/2020

Peter Zajaček z Medial Banana predstavuje sólový album Nemám sa s kým hrať


Mladý hudobník Peter Zajaček, ktorého viacerí fanúšikovia domácej hudobnej scény poznajú ako člena kapely Medial Banana, vydáva svoj debutový sólo album Nemám sa s kým hrať. Na albume vás čaká 11 originálnych skladieb, v ktorých autor spoločne s hosťami prezentuje rôzne prístupy ku gitarovej hre, kompozícii a samotnej improvizácii.

Názov albumu Nemám sa s kým hrať vystihuje Petrovu povahu a jeho hudobnú realitu, v žiadnom prípade nenaznačuje namyslenosť, dokonca práve naopak: „Nie vždy sa viem zaradiť medzi skupinu muzikantov. Niektorým sa nedokážem vyrovnať zručnosťou a umom, iným zase egom – našťastie,“ dodáva s úsmevom. „Moja komplikovaná povaha si ťažko hľadá priateľov na hudbu, často sa stretávam s ležérnym prístupom k hudbe, ktorý mi nesedí. V takom prípade sa hudobník často cíti najkomfortnejšie sám, lebo nikto ho nepochopí lepšie, ako on sám. Niekedy je menej viac.“ Pusti si titulný song Intro-vert:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Peter Zajaček je prvým členom kapely Medial Banana, ktorý vydáva sólový album. Jeho vydanie považuje za splnený sen: „Vždy som si predstavoval, že budem fungovať aj pod svojím menom. Inštrumentálne i kompozične, aj keď je to v dnešnej dobe náročné.“ Album Nemám sa s kým hrať sa vyvíjal síce dlho, ale prirodzene a Peter si podľa vlastných slov stojí za každým tónom, aj keď by s odstupom času možno vedel niektoré veci nahrať aj lepšie. „Čaro okamihu má však často väčšiu hodnotu ako vyšperkovaná dokonalosť.“ Niektoré predpripravené skladby nahradili nápady vytvorené pár dní pred nahrávaním, pár skladieb dokonca vzniklo aj priamo v štúdiu. K inšpirácii pomohol aj čas strávený v karanténe. Väčšina skladieb má však pôvod v dlhoročných hudobných nápadoch.

https://www.expres.sk/197369/expres-live-medial-banana-polemic-stare-casy/

Ak to situácia na jeseň dovolí, Peter by chcel album pokrstiť živým prevedením skladieb. Zároveň by rád zorganizoval menšie turné po slovenských kluboch a prípadne si zahral na jazzovom festivale.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj foto: facebook

Mobilné aplikácie Rádia Expres