Práve hráme

14/08/2020

Spoluzakladateľka programu Buddy Lucia Kossárová: ”Chceme, aby malo každé dieťa aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje.”


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Lucia Kossárová, výskumníčka a spoluzakladateľka programu BUDDY

Lucia Kossárová pochádza z Bratislavy. Zo Slovenska odišla pred viac ako 20 rokmi, keď získala štipendium na štúdium v zahraničí. Aktuálne žije so svojou rodinou v Španielsku. Je spoluzakladateľkou nadácie PROVIDA a programu BUDDY, ktorého víziou je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje a viedlo samostatný život. Ako odborná garantka pre oblasť merania dopadu a kvality sa venuje ochrane a bezpečnosti detí, ako najlepšie nastaviť systém sledovania prínosu programu pre deti, dobrovoľníkov, Centra pre deti a rodiny a BUDDY komunitu. Vyštudovala sociálne vedy na University College Utrecht a medzinárodný rozvoj na Johns Hopkins SAIS v USA a v Taliansku. V minulosti pracovala pre Radu Európy a Svetovú banku, neskôr pôsobila ako konzultantka v otázkach zdravotníctva a sociálneho rozvoja v rôznych krajinách sveta. V Londýne získala titul PhD na London School of Economics a neskôr pracovala ako seniorná výskumná analytička pre nezávislý think-tank Nuffield Trust.

Koncom roku 2017 sa rozhodla priniesť svoje skúsenosti na Slovensko a napriek vzdialenosti sa plne venuje programu BUDDY – jeho udržateľnosti a príprave na ďalší rast, aby čo najviac detí dostalo svojho BUDDYho. Lucia Kossárová v rozhovore hovorí o tom, ako sa skúma kvalita zdravotníctva, prečo by sme takéto rebríčky nemali zjednodušovať a zovšeobecňovať, a ako svoje skúsenosti využíva pri práci pre program BUDDY na Slovensku.

DOKÁŽEŠ TO AJ TY?Áno. Možno. Pravdepodobne. Skúsim. Každá z týchto odpovedí môže byť tá pravá. Klikni na 👉🏼…

Uverejnil používateľ Tvoj Buddy Streda 4. marca 2020

BUDDY DVOJICA A ICH DNI PLNÉ AKTIVÍT 👬⚽️🚴🏼‍♂️ Dobrovoľník Daniel trávi dni s Ondrejom najmä aktívne. Často sa spolu…

Uverejnil používateľ Tvoj Buddy Streda 15. januára 2020

#slovacivzahranici je moja srdcovka, tak ako sa mojimi srdcovkami stávajú ľudia, ktorých vďaka tomu stretávam a…

Uverejnil používateľ Oli Džupinková Streda 12. augusta 2020

Foto: Archív Lucia Kossárová

www.tvojbuddy.sk

#olidzupi

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres