Práve hráme

14/08/2020

Spoluzakladateľka programu Buddy Lucia Kossárová: „Chceme, aby malo každé dieťa aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje.“


Lucia Kossárová, výskumníčka a spoluzakladateľka programu BUDDY

Lucia Kossárová pochádza z Bratislavy. Zo Slovenska odišla pred viac ako 20 rokmi, keď získala štipendium na štúdium v zahraničí. Aktuálne žije so svojou rodinou v Španielsku. Je spoluzakladateľkou nadácie PROVIDA a programu BUDDY, ktorého víziou je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje a viedlo samostatný život. Ako odborná garantka pre oblasť merania dopadu a kvality sa venuje ochrane a bezpečnosti detí, ako najlepšie nastaviť systém sledovania prínosu programu pre deti, dobrovoľníkov, Centra pre deti a rodiny a BUDDY komunitu.

Vyštudovala sociálne vedy na University College Utrecht a medzinárodný rozvoj na Johns Hopkins SAIS v USA a v Taliansku. V minulosti pracovala pre Radu Európy a Svetovú banku, neskôr pôsobila ako konzultantka v otázkach zdravotníctva a sociálneho rozvoja v rôznych krajinách sveta. V Londýne získala titul PhD na London School of Economics a neskôr pracovala ako seniorná výskumná analytička pre nezávislý think-tank Nuffield Trust.

Koncom roku 2017 sa rozhodla priniesť svoje skúsenosti na Slovensko a napriek vzdialenosti sa plne venuje programu BUDDY – jeho udržateľnosti a príprave na ďalší rast, aby čo najviac detí dostalo svojho BUDDYho. Lucia Kossárová v rozhovore hovorí o tom, ako sa skúma kvalita zdravotníctva, prečo by sme takéto rebríčky nemali zjednodušovať a zovšeobecňovať, a ako svoje skúsenosti využíva pri práci pre program BUDDY na Slovensku.

DOKÁŽEŠ TO AJ TY?Áno. Možno. Pravdepodobne. Skúsim. Každá z týchto odpovedí môže byť tá pravá. Klikni na 👉🏼…

Posted by Tvoj Buddy on Wednesday, March 4, 2020

BUDDY DVOJICA A ICH DNI PLNÉ AKTIVÍT 👬⚽️🚴🏼‍♂️ Dobrovoľník Daniel trávi dni s Ondrejom najmä aktívne. Často sa spolu…

Posted by Tvoj Buddy on Wednesday, January 15, 2020

#slovacivzahranici je moja srdcovka, tak ako sa mojimi srdcovkami stávajú ľudia, ktorých vďaka tomu stretávam a…

Posted by Oli Džupinková on Wednesday, August 12, 2020

Foto: Archív Lucia Kossárová

www.tvojbuddy.sk

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres