Práve hráme

17/08/2020

Exkluzívna premiéra! Polemic predstavujú nový singel Medicína aj s klipom


Novinka, ktorá lieči smiechom! Príbeh o zázračnom nápoji SMIECH, ktorí si kapela vypestovala a následne uviedla do sveta cez teleshopping vás rozhodne rozveselí, v klipe nechýba viacero veľmi zábavných scén, ktorých nakrúcanie si užívali aj samotní členovia kapely.

„Po prvýkrát sme si vyskúšali farmársky outfit, nestratili by sme sa v ňom asi ani na country festivale,“ hovorí s úsmevom Braňo „Bejzo“ Bajza. „Najväčšia zábava pre nás bolo asi nakrúcanie scény, ktorú sme si nazvali teleshopping,“ spomína Peter „Petko“ Opet, ktorý bravúrne zahral legendárneho teleshoppingového moderátora Horsta Fuchsa, ktorého si určite mnohí pamätajú z obdobia 90. rokov. „Snažil som sa ho vystihnúť oblečením, gestami aj mimikou, nechýbal ani asistent, ktorého si zahral Bejzo, bola to veľká sranda!“ Pusti si novinku Medicína:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Autorom skladby „Medicína“ je Michal „Mickey“ Novácky, ktorý hovorí, že skladba, ako aj samotný text vznikli expresne rýchlo: „A je to tak dobre. Mám rád tie momenty, keď netreba veľa špekulovať a pesnička sa akoby sama vypýta na svet. Napokon, čo môže byť lepšie ako terapia smiechom?“

Klip sa nakrúcal vo viacerých lokáciách – v bare, vo filmovom štúdiu, v obývačke aj na čerstvom vzduchu v sade. Kapela si zajazdila aj na naleštenom veteránovi, dodávke Wartburg z 50-tych rokov minulého storočia. Kvôli nakrúcaniu kapela dokonca absolvovala aj tanečný tréning, na ktorom si naštudovali choreografiu pod vedením lektorky Broni Jurášovej (manželky bubeníka Andreja) z pezinskej tanečnej školy Sunny Dance. Dievčatá z tanečnej školy sa objavili v klipe aj v komparze a v úlohách asistentiek teleshoppingu.

V klipe vystupuje aj viacero epizódnych postáv v roli unudených a otrávených ľudí, ktorých na nohy postaví zázračný nápoj SMIECH. Verne ich stvárnilo pár detí členov kapely, blogerka Janka Travelhacker, ako aj komici Sveťo Malachovský a René Štúr, ktorí prijali ponuku na účinkovanie v novom klipe s radosťou.

https://www.expres.sk/212132/exkluzivna-premiera-v-expres-live-polemic-predstavuju-novy-song-dokonaly-zlocin/

Mobilné aplikácie Rádia Expres