Práve hráme

06/08/2020

Barman a mentor Stan Vadrna: “Človek, ktorý pracuje s ľuďmi, musí mať rád ľudí.”


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Stan Vadrna, barman, mentor a ambasádor japonskej whisky

Stan Vadrna je človek, ktorý pre slovenskú barovú kultúru urobil najviac. A nielen pre slovenskú. Je jedným z najuznávanejších barmanov doma a vo svete. Stanova zvedavosť ho doviedla až na Manhattan, kde miešal drinky pre mnohých známych ľudí. Rozdiel v hosťoch však nerieši, pretože každý hosť je rovnako dôležitý. Stan Vadrna hovorí, že človek, ktorý pracuje s ľuďmi, musí mať rád ľudí. Učí to aj vo svojej škole, ktorú založil – medzinárodná škola Analog Bartending Institute, v ktorej sa venuje tréningu ľudí v gastronómii, ale aj v iných sférach. Aktuálne je aj ambasádorom japonskej whisky.

Stan je rockstar! Aj keď už nie je aktívnym barmanom, hovorí, že stále tým barmanom je, pretože barman je človek, ktorý hostí, ktorý sa stará a má z toho radosť. Sústredí sa na hosťa. Podľa neho je najväčším luxusom dnešnej doby pozornosť: “Je to najcennejší dar, ktorý komukoľvek a kedykoľvek môžeš darovať.” V inšpiratívnom rozhovore sa dozviete aj to, ako sa Stan Vadrna stal barmanom a vysvetľuje japonskú filozofiu ichigo ichie, čo znamená jedna šanca, jedno stretnutie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

*po korona režime som si dala júlovú letnú pauzu s nahrávaním rozhovorov so Slovákmi a Slovenkami v zahraničí. Mňa síce online nahrávanie nijako nevyrušilo, robím to tak už od leta 2014, keď som začínala s demo nahrávkami a vyše polovica mojich hostí je mimo Bratislavy, ale predsa len, chýbali mi už aj osobné face to face rozhovory 😍😎 A pauzu som mala aj preto, že som bola unavená a nechcelo sa mi 💁‍♀️😅 Džupi je však späť a aj napriek tomu, že nám v online svete zrazu vzniklo toľko podcastov, že si ich nedokážem všetky vypočuť ani keby som chcela 🙈🤷‍♀️😃 lebo čooo? Robím v rádiu a nahrávam si svoje rozhovory a nemám za sebou produkčny tím 🤷‍♀️😃🙈 tak som aj tak schopná vypočuť si okrem barových podcastov od @barkultur & @junior.bartender.challenge iba @vesela_pani, @mxsabo, #podgast od @cojebratislava a najnovšie @sexualnavychova 😃 Píšem teda tým, ktorým už chýbali moje inšpiratívne a motivačné rozhovory s ľuďmi, ktorí uspeli aj v zahraničí. V stredu ráno v Hemendexe Vám predstavím Stana Vadrnu – barovú rockstar, človeka, ktorý pre slovenskú a svetovú barovú kultúru urobil veľmi veľa, ambasádora japonskej whisky, mentora atď atď… Stana ale musíte počuť, zažiť a pochopíte moje nadšenie 😎 V Hemendexe sa Vám ho pokúsim predstaviť, ale na webe bude aj celý hodinový podcast, aj keď aj to je málo na Stana 🙈😃 Ale ako hovorí: “Najcennejší dar, ktorý komukoľvek a kedykoľvek môzeš darovať, je Tvoja pozornosť. Preto pozornosť nazývam ozajstným luxusom.” #radioexpres #slovacivzahranici #stanvadrna #olidzupi

Príspevok, ktorý zdieľa olidzupi (@olidzupi),

Foto: Stan Vadrna

#olidzupi

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres