Práve hráme

24/07/2020

Pecka od Maireeho! Majself, Čis T a Mišo Biely ťa roztancujú novinkou Hocikam


Skladba Hocikam vznikla už počas pandemickej karantény, kedy Mairee prizval na skomponovanú hudbu slovenského rapera Majselfa. Ten okamžite zareagoval názvom songu, ktorý bol priznačný pre všetkých, čo chceli počas toho obdobia odísť kamkoľvek, hocikde, hocikam…

„Bolo to vtedy pre každého umelca ťažké obdobie, ale keď som si vypočul hudbu od MAIREEHO pustil som sa okamžite do slohy, keďže ja si idem tieto melodické linky s prvkami latino. Vtedy som akurát premýšľal nad tým, kedy to konečne skončí a vypadneme niekam, preto mi napadol názov skladby, ktorý sa mi navždy bude spájať s tým pocitom, že sme nemohli ísť nikam a verím, že už to ani nezažijeme“ vracia sa spätne k vzniku skladby raper Majself.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Samotný interpret priznáva, že aj ich spolupráca nie je posledná a Mairee sa objaví aj na jeho albume, ktorý vyjde koncom roka. „Som nesmierne rád za spoluprácu s týmto skvelým umelcom, pracovalo sa mi s ním vynikajúco, o jeho profesionálnom prístupe môžem povedať, že doteraz som sa nestretol s takouto kvalitou od prvého kontaktu až po realase finálneho mastru a postprodukcie klipu“, hovorí Majself.

Celkovo text si interpréti robili sami, jediná podmienka od autora hudby bolo zachovať štruktúru a timing refrénu a slôh. „Hudobníkom by sa nemali dávať mantinely lebo ich tým vieme pripraviť o kreativitu a originalitu. To, čo cítia z mojej hudby som chcel počuť v ich texte, čo sa podľa mňa podarilo na výbornú. Majself dal neskutočnú úvodnú slohu, Mišo Biely refrénom dodal tu pravú letnú náladu a Čisty to podčiarkol exotickým latino vibom v slohe. Keď som počul toto spojenie prvýkrát, vedel som, že lepšie som si nemohol vybrať, má to všetko, čo letný hit potrebuje“, hovorí producent a skladateľ MAIREE.

https://www.expres.sk/205326/tanec-shuffle-specialne-efekty-gogo-a-mairee-sa-spojili-v-klipe-do-everything-aky-si-na-slovensku-este-nevidel/

V dokonalom horúcom klipe nesmela chýbať voda, dievčatá, autá, ale opäť sa mihne vo svojom vlastnom vizuály aj režisér Daniel „GOGO“ Štrauch, ktorý s umelcom spolupracuje už od minulého roka na jeho klipoch. „Nemohol som si vybrať lepší tím, aký mám teraz. S GOGOM sa mi spolupracuje neskutočne dobre lebo moju predstavu o klipe ku každej skladbe vie precítiť tak, že finálny výsledok je absolútne dokonalý a ani jedna vec od neho nie je rovnaká či klišé. U neho slovo – nedá sa, neexistuje a ide aj cez tie najväšie vizuálne limity, ktoré u nás je niekedy ťažko zrealizovať. Som nesmierne rád, že ma podporuje nielen pracovne, ale aj ako kamarát, ktorý nemá problém si zahrať v klipe, keď to tak cíti“, vyvsetľuje MAIREE spoluprácu so svojim dvorným režisérom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Neviem sa dočkať na reakcie od ľudí a dúfam, že sa nám podarí im touto skladbou spríjemniť leto 2020 čo najviac. Zároveň však dúfam, že skladba Hocikam bude dobrým úvodom pre pripravovaný album Prepojení, v ktorom chcem spájať nespojiteľné a ukázať (nielen) mojim fanúšikom môj vzťah k hudbe aj trocha v inom svelte ako ma možno videli doteraz“, uzatvára MAIREE.

Mobilné aplikácie Rádia Expres