Práve hráme

03/05/2020

Slovenský umelec Tomáš Libertíny žije v Holandsku, preslávil sa dielami z včelieho vosku


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v nedeľu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tomáš Gabzdil Libertíny, umelec

Tomáš Gabzdil Libertíny sa narodil v Rožňave, ale vyrastal v Košiciach. Študoval na Technickej univerzite v Košiciach so zameraním na inžinierstvo a dizajn. Študoval na University of Washington v Seattli, kde sa venoval maľbe a sochárstvu. Pokračoval v štúdiu maľby a konceptuálneho dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Po získaní prestížneho štipendia Huygens sa zapísal do magisterského programu na Design Academy Eindhoven, kde v roku 2006 získal titul MFA.

Tomáš Libertíny, ktorý v súčasnosti žije a pracuje v Rotterdame, prostredníctvom svojho umenia neustále skúma krásu a inteligenciu prírody a skúma existenčné otázky ľudskej mysle. Preslávil sa dielami, ktoré vytvoril s pomocou včiel, z včelieho vosku. Vystavoval po celom svete, v galériách v Miami, New Yorku, Miláne, Paríži, Londýne, Barcelone, Južnej Kórei aj v Japonsku. Preslávili ho umelecké diela z včelieho vosku.

Foto: Archív Tomáš Libertíny

instagram.com/tomaslibertiny
tomaslibertiny.com/tomas

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres