Smola a Hrušky posielajú ďalšiu dávku dobrej nálady, takto znie ďalší „karanténny“ song Kvások a Ja
Koncertná sezóna je v nedohľadne. Napriek ťažkej situácii nielen v hudobnej branži, ale aj celkovo v kultúre, ktorej pandémia ako prvej podlomila kolená, sa však umelci nevzdávajú. Ostáva nám internet a čakanie, z ktorého vznikajú rôzne skvelé online výstupy a projekty. Niektorí hľadajú inšpiráciu aj v iných oblastiach a nie sú im v týchto krízových časoch cudzie ani činnosti, ktoré predtým vyvolávali skôr úsmev na tvári.
Nie je tomu inak ani u frontmana kapely Smola a Hrušky Jozefa Spoka Kramára, ktorý sa pustil do stavebných prác na svojej chalupe a popritom sa stíha zaúčať aj do tajov domácej kuchyne. Podarilo sa mu upiecť svoj prvé domáce kváskové rožteky. To využil aj pri tvorbe novej pesničky s názvom Kvások a Ja.
„Keď som sa počas nášho prvého živého online koncertu pred 2 týždňami spýtal fanúšikov, čo robia v týchto chvíľach, medzi rôznymi odpoveďami bola aj táto: Pozorujem ako kysne kvások. Prišlo mi to v danú chvíľu dosť vtipné. Následne som len tak z plezíru začal v priamom prenose skladať pesničku o kvásku a sľúbil som fanúšikovi, že ju čoskoro dokončím. Zhodou okolností som ani nerátal, že v ten istý deň, keď začnem so skladaním novej pesničky nám pošle kámoška skutočný kvások. Doma boli zrazu dva kvásky – jeden živý a druhý pesničkový. Skladbu som opäť nahral na chalupe a okrem kvásku som do toho zapojil tému sedenia doma, izolácie, nudy a toho, že umelci žijeme v ťažkých časoch, keď sa obávame o svoju existenciu a naše miesto vo svete. Je to už štvrtá skladba v tomto roku pre Smola a Hrušky alebo pre sólový projekt Spoko a navyše ide o tretí song, ktorý vznikol spontánne a bez dlhých priprav,“ približuje vznik kváskovej pesničky Spoko Kramár.
https://www.expres.sk/215304/smola-a-hrusky-nahrali-skladbu-pre-zdravotnikov-a-vsetkych-hrdinov-tychto-dni/