Práve hráme

19/02/2020

Nezisková organizácia Deťom s rakovinou pomáha vracať deti do života


Nezisková organizácia Deťom s rakovinou je tímom zloženým z rodičov detí, vyliečených pacientov a zainteresovaných profesionálov. Sídli priamo na Klinike detskej hematológie a onkológie NUDCH Bratislava.

„Našou víziou je pomáhať všetkými dostupnými spôsobom a prispievať k inovácii detských onkológií na Slovensku, aby sa deti liečili v podmienkach štandardných pre vyspelé krajiny EÚ, čo vedie k zlepšeniu podmienok a šancí na ich uzdravenie,“ hovorí Daša Malá Fabšíková z n.o. Deťom s rakovinou. Cieľom neziskovej organizácie je prispievať k inovácii Kliniky detskej hematológie a onkológie v Bratislave a zabezpečiť tak deťom s rakovinou podmienky, ktoré sú štandardom pre vyspelé krajiny EÚ.

Vďaka projektu Posteľ za peňaženku sa neziskovej organizácii Deťom s rakovinou podarilo získať prostriedky na zvýšenie komfortu rodičov, ktorí počas liečby trávia väčšinu času s deťmi na klinike. Organizácia za vyzbierané prostriedky zabezpečí pohodlné rozkladacie kreslá, ktoré budú v noci slúžiť ako rodičovské lôžka. Košice získajú 3 a Bratislava 4 takéto lôžka. Klinike v Banskej Bystrici aktuálne lôžka pre rodičov nechýbajú, preto klinika od neziskovej organizácie dostane šek v hodnote 3 lôžok. Deťom s rakovinou môžete pomôcť darovaním 2% z daní.

Chcem pomôcť

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres