Práve hráme

09/12/2019

Kremnická kapela Virvar má nový videosingel Svetlá lámp


Kapela Virvar vznikala v roku 2011, keď mali chalani od 8 do 11 rokov. Na svojom konte má album Generácia (2017) a päť videosinglov. Ich novinka sa od predchádzajúcich líši. Chalani dozrievajú. Pozri si klip.

Virvar – Svetlá Lámp (Official video)

Kapela sa pre realizáciu singla zverila do rúk overenému tímu štúdia Môlča records. Hudobnej produkcie sa chopil René Bošeľa a videoklip zrealizoval jeho brat Robo Bošeľa. V klipe účinkujú výlučne priatelia a rodinní príslušníci kapely.  A prečo si kapela vybrala pre natočenie klipu Dolnú kolóniu vo Zvolene?

„Sami si to môžete pozrieť. Ulička dýcha dokonalou atmosférou industriálu a to máme radi. Zároveň však toto miesto odzrkadľuje aj to, o čom je samotná pesnička. Dvojdomy boli postavené v roku 1947 pre zamestnancov nemenovaného zvolenského podniku. Myslím si, že v našej piesni by sa väčšina z nich našla. Inšpiráciu sme objavili na stránkach Čiernych dier, ktoré upozorňujú na zabudnuté miesta Slovenska. Táto ulica skutočne zabudnutá je, dôkazom čoho je aj fakt, že mnoho Zvolenčanov o nej nemá ani poňatia.“

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres