Práve hráme

23/10/2014

9 pravidiel cestovania slovenským vlakom!


Vlaky budú od polovice novembra zadarmo! Pre deti, študentov a dôchodcov. Revolučná novinka mnohých potešila, ale… Očakáva sa, že čoskoro budú vlaky poriadne preplnené. Mišo a Mona preto spísali manuál cestovania priemerným slovenským vlakom.

1.    V prípade, že vám podarí dostať do preplneného vlaku, nikdy nezaujmite miesto v odkladacom (batožinovom) priestore nad hlavami ostatných spolucestujúcich. Keď vlak nečakane pribrzdí, môžete zraniť seba, aj ostatných v kabíne.

2.    Keď stojíte, držte sa. Rukoväte, alebo iných spolucestujúcich. Je vysoko pravdepodobné, že ich vo vašom okolí bude veľa.

3.    V prípade, že sa vám podarilo sadnúť si, majte na vedomí, že nad vami je množstvo priestoru a je možné, že si niekto bude chcieť sadnúť na vás. Preto ak si sadáte, sadajte si k štíhlym ľuďom.

4.    Ak je vlak úplne preplnený, môžete zaujať miesto pri nohách spolucestujúcich. Ak sa ani jeden z nich nevyzuje, máte menšie riziko udusenia sa. Z fyzikálneho hľadiska sa teplota a pachy vo vozňoch nekoncentrujú dole, ale hore.

5.    K dverám za začnite tlačiť minimálne 15 minút pred vašou cieľovou stanicou, zabránite tým možnosti, že by ste sa nedobrovoľne vozili zadarmo dlhšie než ste mali na pláne.

6.    Ak sa vám nepodarí dostať sa do vozňa, nevyužívajte možnosť exteriérového cestovania. Slovenské vagóny, na rozdiel od tých indických, nie sú uspôsobené na tento druh adrenalínového transportu.

7.    Jedinou výnimkou exteriérového cestovania vlakom, je cesta na streche vozňa. Ak zvolíte tento druh presunu, ľahnite si na vozeň na chrbát. Stret temena hlavy s tunelom, je vo väčšine dokumentovaných prípadov smrteľný.

8.    Ak ste počas cestovania zistili, že váš kamarát alebo známy, do vlaku nestihol nastupiť, netrápte sa, s najväčšou pravdepodobnosťou si svoju cestu zaplatil a môže ju reklamovať.

9.    Pre prípad „Nezastavujem, máme zpoždení“, na pohybujúci sa vlak naskakujte zásadne po, a nikdy nie proti (!!!) smeru jazdy vlaku.

Mobilné aplikácie Rádia Expres