Práve hráme

18/11/2019

Pravda alebo lož – malá súťaž o veľké ceny


Nevieš si predstaviť svoj život bez skvelých seriálov a televízie?

Celý týždeň od 18.11. do 22.11. sme u Miša s Táňou a v šou Milujeme víkend súťažili so seriálom Bez vedomia a HBO GO o skvelé ceny. Každý deň sme mali na linke jedného súťažiaceho, ktorému moderátori zadali 7 rôznych tvrdení a jeho úlohou bolo určiť, či je dané tvrdenie pravdivé alebo nepravdivé. Za každú správnu odpoveď získal súťažiaci 1 bod.

Každý súťažiaci, s ktorým sme sa telefonicky spojili, získal službu HBO GO na 1 rok a súťažiaca Saška z Bratislavy, ktorá za celý týždeň nazbierala najviac bodov, získala aj hlavnú výhru – Apple TV 4K. Všetkým gratulujeme!


Bez vedomia

V nedeľu 17.11. bolo v službe HBO GO odpremiérovaných všetkých 6 epizód seriálu Bez vedomia – špionážnej minisérie, ktorá sa odohráva v totalitnom Československu v predvečer revolučných udalostí roku 1989.

Seriál je scenáristickým debutom Ondreja Gabriela, druhým počinom režiséra Ivana Zachariáša a šiestou seriálovou prácou kreatívnej producentky Terezy Polachovej (Horiaci ker, Terapia, Až po uši, Mamon, Pustina). V hlavnej úlohe sa predstaví Tatiana Pauhofová. Jej postava – Marie Skálová, je obyčajná žena, ktorá je spočiatku možno ľahko naivnou huslistkou, a tak trochu rozmaznanou dcérou významného disidenta. Okolnosti ju však donútia oneskorene dospieť. Jej manžel Viktor (Martin Myšička) je aj po dvanástich rokoch manželstva stále láskou jej života a Marie si nevie predstaviť, že by o neho prišla. Keď sa to tak nečakane stane, prebudí to v nej rozhodnosť, o ktorej netušila, že ju v sebe vôbec má.

Spojencom je Marii jej staršia sestra Hanka (Lenka Vlasáková) a tiež pracovník britskej ambasády a Viktorov priateľ, Čechoangličan Gerald Lloyd (David Nykl). Je tu však tiež záhadná Susanne Clayton (Hattie Morahan) a samozrejme komunistická Štátna bezpečnosť. Tú zastupujú starnúci a životom ťažko skúšaný plukovník Vlach (Jan Vlasák) a jeho podriadený a priateľ, bývalý kriminalista Berg (Martin Hofmann). A v neposlednom rade múdra sekretárka Miluška (Kristýna Podzimková). A možno aj niekto ďalší. Niekto, o kom sa nehovorí…

Zistiť viac o seriáli Bez vedomia
Mobilné aplikácie Rádia Expres