Práve hráme

14/11/2019

30. výročie Nežnej revolúcie si pripomíname špeciálnymi rozhovormi


Naši redaktori spravodajstva pre vás pripravili 7 jedinečných rozhovorov s priamymi účastníkmi revolúcie, športovcami, hercami a pamätníkmi. Aby sme nikdy nezabudli, že sloboda nie je samozrejmosť!

Všetky reportáže zazneli aj v nedeľu 17. novembra na Exprese v dopoludňajšom vysielaní, ktoré bude tematicky upravené.

Ako by sledovanie Štátnou bezpečnosťou prebiehalo v roku 2019, no s využitím starých spôsobov? To vám už na Instagrame autenticky priblíži @prislusnik_stb.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Už niekoľko dní na Instagrame operuje profil @prislusnik_stb, ktorý začal sledovať mnohé známe osobnosti. Ak náhodou sleduje aj teba, nemusíš sa ničoho báť. Našťastie už nežijeme v dobe, kedy by nám hrozilo vypočúvanie, ako tomu bývalo pred rokom 1989. Tak mu to sledovanie radšej „vráť späť“ a sleduj ho tiež. Dozvieš sa napríklad aj to, ako by to vyzeralo, keby ťa začala ŠTB sledovať v roku 2019. . . . Vieš si predstaviť, ako by to prebiehalo, keby ťa v roku 2019 začal sledovať eštebák? Asi nie. S určitosťou však môžeme povedať, že by to mal oproti minulosti oveľa jednoduchšie. Eštébáci museli voľakedy záujmové osoby sledovať celé týždne, aby vedeli poskladať mozaiku každodenných činností, pravidelných aktivít a koníčkov. Ak chcela ŠTB zistiť s kým sa rozprávate, kto sú vaši kamaráti, museli sa mnohokrát prelúskať dlhými hodinami záznamov odpočúvaných telefonátov. Teraz by im však stačilo sledovať naše sociálne siete a mobilné telefóny. Vedeli by presne s kým sme boli na obede v novom bistre, aké jedlo sme si tam dali a o čom sme sa tam rozprávali. Vedeli by ktoré filmy máme radi, kde a za koľko sme si kúpili nové tenisky a na ktorý koncert sa chystáme najbližší víkend. A poznali by aj naše najtajnejšie túžby a želania. . . . Ako by však sledovanie Štátnou bezpečnosťou prebiehalo v roku 2019, no s využitím starých spôsobov? To ti na Instagrame autenticky priblíži práve @prislusnik_stb. Na jeho profile nájdeš fiktívny príbeh eštebáka, ktorého poverili sledovaním obyčajného človeka – Viktora Hlasného. Každý týždeň na vás čakajú nové správy zo “sledovačiek”, ale nájdeš tam aj mnoho vedľajších príbehov. . . . Spoločne s Ústavom pamäti národa sa ti pokúsime priblížiť absurdnosti minulého režimu. Aby sme si navždy uvedomovali, že sloboda nie je samozrejmosťou a musíme robiť všetko preto, aby sme ju dokázali zachovať. ✌🇸🇰❤ #sledujemta #radioexpres #ustavpamatinaroda

Príspevok, ktorý zdieľa RadioExpres (@radioexpres),

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres