Práve hráme

31/10/2019

Český spevák Sebastian predstavuje skutočne originálny klip k singlu Náš svět


Český spevák Sebastian v týchto dňoch vydal druhý album. Na albume Rub a líc spolupracoval s Xindlom X, producentom ODD alebo Adamom Mišíkom. Videoklip k piesni Náš svět je uníkátny.

Jeho príbeh začal v roku 2014, keď zažiaril ako hosť v skladbe Polety libereckej skupiny Atmo Music. Hneď potom uspel s vlastným singlom Toulavá, z ktorého sa stala najstreamovanejšia česká nahrávka roku 2015. Jej úspech mu priniesol pozornosť médií, záujem poslucháčov a ocenenia v tradičných aj nových anketách (napr. Český slavík, Ceny Evropy 2, Hudební ceny Óčka). Debutový album Hvězdy je platinový a patrí ku komerčne najúspešnejším čekým albumom generácie hudobníkov, ktorí ako prví dokonale využili možnosť sociálnych sietí a stavali na sledovanosti hudobného kanálu YouTube. Videoklip k prelomovému singlu Toulavá má dnes cez 30 milionov zhliadnutí.

SEBASTIAN – Náš svět (Official video)

„První deska vznikala v euforii z nečekaného úspěchu, kdy se všechno zdálo snadné a jasné. Druhá se rodila při vědomí toho, jak je sláva a život v úspěchu pomíjivý a na čem mi opravdu záleží. Že vše má svůj rub a líc,“ konštatuje český hudobný talent Sebastian.

S druhým albumom sa Sebastian až tak neponáhľal. Nepriali mu totiž okolnosti. Začali sa objavovať zdravotné problémy, ktoré boli dôsledkom celkového preťaženia spojené s častým koncertovaním a nedostatkom odpočinku. Spevák podstúpil operáciu hlasiviek a musel rehabilitovať. Zrušil koncerty aj vydanie albumu. Nebolo jasné, či sa za mikrofón ešte vráti. Nakoniec všetko dobre dopadlo a druhý album Rub a líc je na svete. Ako už naznačili piesne Bestseller, titulný singel Rub a líc alebo aktuálna hitovka Náš svět, Sebastian sa určite posunul. Jeho nové skladby sú vyzretejšie, textovo dospelejšie a zvukovo prepracovanejšie. Zdá sa, že z neho vyrástol plnohodnotný popový spevák.

Treba spomenúť aj skutočne originálny videoklip k piesni  Náš svet. Jeho vizuál je ohromujúci a video je unikátne na české pomery. „Při natáčení jsme využili techniku, která se používá výhradně při focení,“ približuje jedinečnost klipu režisér a kameraman Jakub Mahdal, ktorý s nápadom prišiel. „Všechny prostory, rekvizity, oblečení i účinkující jsou skuteční, všechno je ručně pomalované. V postprodukci vznikly pouze vizuální efekty.“  Divák má  dojem, že sleduje animované video. Postupne se ale ukazuje, že ide o klam.

„Poprvé jsme při natáčení nepotřebovali make-up,“ smeje sa Sebastian. „Výtvarnice Alžběta Josefy nás všechny kompletně pomalovala. Bylo to neskutečný. Ještě než padla první klapka, tušili jsme, že to bude něco výjimečného.“   S textom k piesni mu vypomohol pesničkár Xindl X a Sebastián k tomu dodáva: „Otiskla se do ní všechna ta radost, kterou jsem prožíval ve chvíli, kdy mi lékař po operaci oznámil, že můžu pokračovat.“

Zdroj: Warner Music

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres