Práve hráme

24/10/2019

Sleduje ťa Eštebák? Sleduj aj ty jeho!


Už niekoľko dní na Instagrame operuje profil @prislusnik_stb, ktorý začal sledovať mnohé známe osobnosti. Ak náhodou sleduje aj teba, nemusíš sa ničoho báť. Našťastie už nežijeme v dobe, kedy by nám hrozilo vypočúvanie, ako tomu bývalo pred rokom 1989. Tak mu to sledovanie radšej „vráť späť“ a sleduj ho tiež. Dozvieš sa napríklad aj to, ako by to vyzeralo, keby ťa začala ŠTB sledovať v roku 2019.

Sleduj Eštebáka na Instagrame

Vieš si predstaviť, ako by to prebiehalo, keby ťa v roku 2019 začal sledovať eštebák? Asi nie. S určitosťou však môžeme povedať, že by to mal oproti minulosti oveľa jednoduchšie. Eštébáci museli voľakedy záujmové osoby sledovať celé týždne, aby vedeli poskladať mozaiku každodenných činností, pravidelných aktivít a koníčkov. Ak chcela ŠTB zistiť s kým sa rozprávate, kto sú vaši kamaráti, museli sa mnohokrát prelúskať dlhými hodinami záznamov odpočúvaných telefonátov. Teraz by im však stačilo sledovať naše sociálne siete a mobilné telefóny. Vedeli by presne s kým sme boli na obede v novom bistre, aké jedlo sme si tam dali a o čom sme sa tam rozprávali. Vedeli by ktoré filmy máme radi, kde a za koľko sme si kúpili nové tenisky a na ktorý koncert sa chystáme najbližší víkend. A poznali by aj naše najtajnejšie túžby a želania.

Ako by však sledovanie Štátnou bezpečnosťou prebiehalo v roku 2019, no s využitím starých spôsobov? To vám už na Instagrame autenticky priblíži práve @prislusnik_stb. Na jeho profile nájdeš fiktívny príbeh Eštebáka, ktorého poverili sledovaním obyčajného človeka – Viktora Hlasného. Každý týždeň na teba čakajú nové správy zo “sledovačiek”, ale nájdeštam aj mnoho vedľajších príbehov. Napríklad ako sa Eštebák potichúčky zakráda reštauráciou, aby nakrútil Mira Jaroša pri stole s dvoma dámami.

Spoločne s Ústavom pamäti národa sa ti pokúsime priblížiť absurdnosti minulého režimu. Aby sme si navždy uvedomovali, že sloboda nie je samozrejmosťou a musíme robiť všetko preto, aby ju sme dokázali zachovať.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Vážení občania, hlásim sa späť do služby! Poslali ste mi množstvo správ s výzvami, aby som sa vrátil k sledovaniu závadových osôb. Váš záujem ma veľmi potešil. Hlas ľudu volajúci po nastolení poriadku bude vypočutý! AKCIA ŠAŠO OBJEKT: Viktor Hlasný, nar. 25. 3. 1989, národnosť slovenská, príslušný SR, slobodný, bytom trvale Ružová dolina 18, Bratislava-Ružinov, nezamestnaný, na voľnej nohe ako tzv. YouTuber. Bude vedený pod krycím menom ŠAŠO. POZNATKY: Vo štvrtom ročníku ŠAŠO prerušil štúdium na VŠMU. 2012 – 2014 pracoval ako pomocná sila v sklade v hudobnom vydavateľstve v Londýn, Veľká Británia. 2015 – 2019 asistent produkcie v rádiu Expres, hudobný dramaturg v divadle Na schodisku, tvorca textov v reklamných agentúrach. CHARAKTERISTIKA OBJEKTU: ŠAŠO v súčasnosti začína na sociálnych sieťach vysielať reláciu HLASNÁ TRÚBA, v ktorej ostro kritizuje vysoko postavených slovenských politických činiteľov, nemiestne komentuje a znevažuje ich výroky a rozhodnutia formou paródie s prítomnosťou vulgarizmov. Zúčastňuje sa tiež rôznych tzv. stand-up comedy podujatí na území hlavného mesta Bratislavy pod rovnakým pseudonymom. Rýchlo naberá tisícky tzv. followerov a podporovateľov na sociálnych sieťach, čím sa stáva mienkotvorným. DÔVOD A CIEĽ SLEDOVANIA: Získanie dôležitých údajov pre predchádzanie, zabránenie, odhaľovanie a dokumentáciu závadovej činnosti; dokumentácia známych (rodinní príslušníci) alebo predpokladaných stykov objektu. ZVLÁŠTNE POZNATKY: Návštevník nočných barov a kasín. Vedený ako dlžník v sociálnej poisťovni v celkovej sume 2 450,- EUR. (Zdroj: sociálne siete, internet) PLÁN SLEDOVANIA: Akcia sa má prevádzať po dobu 15 – 30 dní za využitia spravodajsko-technického úkonu APARÁT (skryté pozorovanie a fotografovanie). Vyťažením agentúrnej siete zistiť poznatky o pôsobení objektu ŠAŠO v doterajších zamestnaniach a v zahraničí. ZA AKCIU ZODPOVEDÁ: Kapitán vo výslužbe Štefan Tebák (4. odbor XX. správy ZNB) #sledujemta

Príspevok, ktorý zdieľa Eštebák (@prislusnik_stb),

aplikacie Rádia Expres