Práve hráme

24/10/2019

Poznáme TOP 5 spevákov sveta s najkrajším hlasom! Ktorí sú to?


Vybrať spevákov s najkrajším hlasom je veľmi ťažká úloha. Každému sa páči niekto iný, každý má rád inú farbu hlasu. Hudobný portál thetoptens.com sa na túto ťažkú úlohu podujal. Neuveriteľných 400 000 ľudí na svete hlasovalo a vybralo 5 spevákov s najkrajším hlasom!

Na prvom mieste je suverénne Freddie Mercury. Piesne kapely Queen s jeho hlasom sú nesmrteľné hity a Freddyho hlas snáď najviac vynikol v skladbe, ktorú si aj sám napísal. Ľudia na celom svete si túto pieseň vychutnávajú od prvej až do poslednej sekundy! Bohemian Rhapsody!

Queen – Bohemian Rhapsody (Official Video Remastered)

Druhé miesto obsadil Michael Jackson. Pre niekoho kontroverzný, pre niekoho zbožňovaný, v každom prípade však v hudobnom biznise zanechal svoju nezameniteľnú stopu. Jeho hlas si pripomeňme úžasným dielom, piesňou Smooth Criminal z roku 1987. 

Michael Jackson – Smooth Criminal (Official Video)

Elvis Presley, ktorého by sme pred 50. rokmi určite nemohli umiestniť na druhé miesto, dnes skončil na treťom. Nesmrteľné hity, život pravej rockovej hviezdy a nakoniec aj smrť. Piesne však žijú ďalej, aj keď oslovujú staršie generácie. Pripomeňme si ho legendárnym slaďákom Love Me Tender z roku 1956!

Elvis Presley Love Me Tender (1956) (Official Video)

Pre niekoho prekvapivé, ale rockeri vedia, čo je dobré! Spevák kapely Led Zeppelin na pódiu šokoval svojim zjavom a najmä hlasom. Výšky mu určite závidel aj Maťo Ďurinda. Led Zeppelin je legenda a takisto Robert Plant, ktorý v ankete hudobného portálu The top tens skončil štvrtý. Pozri si jeho výkon v piesni Whole Lotta Love. 

Led Zeppelin – Whole Lotta Love (Official Music Video)

Piate miesto prekvapí najmladšie generácie, ktoré už možno meno Paul McCartney nepoznajú. Určite však budú poznať Beatles. Aspoň dúfame! Sympatický „bítlsák“ stál na pódiu vedľa Johna Lenonna a jeho hlas si ľudia zamilovali. Pripomeňme si ho v skladbe My Love.

My Love – Paul McCartney & Wings – 1973 [HQ]

Aj my hľadáme Najkrajší hlas! Začíname už v pondelok 28.10.2019.

Nadácia Rádia Expres