Práve hráme

22/10/2019

Kristína Tran venovala song priateľovi. Pusti si lovesong Misia


Po odľahčenom singli Kto som, v ktorom prevláda jednoduchosť a hravosť, a zasa v hĺbavom a melancholickom kúsku Na dne, prichádza Kristína Tran v tomto roku už s treťou novou skladbou. Singel Misia predstavuje moderný zvuk, s prvkami 80″s, ktorý popri vlastných a mimoriadne chytľavých hudobných motívoch ponúka aj speváčkin autorský text inšpirovaný osobným prežívaním. Misia je zatiaľ najintímnejším počinom jej aktuálnej umeleckej cesty.

Kristina Tran – Misia (prod. Esso)

Song predstavuje osobné vyznanie vďačnosti za vzťah dvoch ľudí, naplnený láskou a vzájomným porozumením, v ktorom má zelenú autenticita vlastných pocitov a ich zdieľanie s tým druhým, bez obáv zo sklamania, odhalenia vlastnej nedokonalosti, či odsúdenia. „Možnosť odhaliť milovanej osobe aj svoje bolesti, smútky, či hnev, bez potreby kalkulovať s jeho reakciou mi prináša veľmi intenzívny pocit slobody. Prehlbuje to nielen náš vzťah a schopnosť rozumieť si navzájom, ale posilňuje to aj moju lásku k sebe samej. Ľahšie sa potom vyrovnávam s ťažkosťami bežných dní a nánosmi z minulosti,“ hovorí Kristína Tran. „Mnohí sme v rámci starostlivosti o vzťah už vyskúšali kadečo. A pritom je to celé tak jednoduché – hovoriť čistú pravdu, počúvať toho druhého a netriasť sa či stále vyzeráme dokonalo. Priala by som si, aby si k tomu našiel cestu každý. A ak na ňu viem touto pesničkou aspoň trochu posvietiť, tak to bude skvelé,“ dodáva s úsmevom.

O vizuál klipu k aktuálnemu singlu Misia sa postarala fotografka, filmárka a režisérka Sue Venere. Mladá režisérka sa tak týmto podpísala už pod druhý videoklip Kristíny Tran v tomto roku. „Stačilo nám pár minút rozhovoru a vedeli sme, že pre tento song budem musieť (a chcieť) poodhaliť kúsok z môjho súkromia aj vizuálne. K môjmu autorskému textu a hudbe som teda pripojila aj pár vlastných záberov z cestovania s mojím partnerom, ktoré nás oboch tak baví,“ spomína speváčka.

Nadácia Rádia Expres