Práve hráme

22/10/2019

Kristína Tran venovala song priateľovi. Pusti si lovesong Misia


Po odľahčenom singli Kto som, v ktorom prevláda jednoduchosť a hravosť, a zasa v hĺbavom a melancholickom kúsku Na dne, prichádza Kristína Tran v tomto roku už s treťou novou skladbou. Singel Misia predstavuje moderný zvuk, s prvkami 80″s, ktorý popri vlastných a mimoriadne chytľavých hudobných motívoch ponúka aj speváčkin autorský text inšpirovaný osobným prežívaním. Misia je zatiaľ najintímnejším počinom jej aktuálnej umeleckej cesty.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Song predstavuje osobné vyznanie vďačnosti za vzťah dvoch ľudí, naplnený láskou a vzájomným porozumením, v ktorom má zelenú autenticita vlastných pocitov a ich zdieľanie s tým druhým, bez obáv zo sklamania, odhalenia vlastnej nedokonalosti, či odsúdenia. „Možnosť odhaliť milovanej osobe aj svoje bolesti, smútky, či hnev, bez potreby kalkulovať s jeho reakciou mi prináša veľmi intenzívny pocit slobody. Prehlbuje to nielen náš vzťah a schopnosť rozumieť si navzájom, ale posilňuje to aj moju lásku k sebe samej. Ľahšie sa potom vyrovnávam s ťažkosťami bežných dní a nánosmi z minulosti,“ hovorí Kristína Tran. „Mnohí sme v rámci starostlivosti o vzťah už vyskúšali kadečo. A pritom je to celé tak jednoduché – hovoriť čistú pravdu, počúvať toho druhého a netriasť sa či stále vyzeráme dokonalo. Priala by som si, aby si k tomu našiel cestu každý. A ak na ňu viem touto pesničkou aspoň trochu posvietiť, tak to bude skvelé,“ dodáva s úsmevom.

https://www.expres.sk/100014/expres-live-kristina-tran-nedotknutelni/

O vizuál klipu k aktuálnemu singlu Misia sa postarala fotografka, filmárka a režisérka Sue Venere. Mladá režisérka sa tak týmto podpísala už pod druhý videoklip Kristíny Tran v tomto roku. „Stačilo nám pár minút rozhovoru a vedeli sme, že pre tento song budem musieť (a chcieť) poodhaliť kúsok z môjho súkromia aj vizuálne. K môjmu autorskému textu a hudbe som teda pripojila aj pár vlastných záberov z cestovania s mojím partnerom, ktoré nás oboch tak baví,“ spomína speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres