Práve hráme

21/10/2019

Miro Žbirka opäť prekvapuje nádherným duetom s klavírnou virtuózkou Ráchel Skleničkovou


Nádherný duet Mira Žbirku s nevidomou klavírnou virtuózkou a nezameniteľnou speváčkou Ráchel Skleničkovou sa pravdepodobne stane veľkým hitom, ako vlastne všetky jeho predchádzajúce duety so speváčkami. Video režíroval spevákov syn David Žbirka, ktorý sa už postupne stáva jeho dvorným režisérom. Mega úspešnou sa stala už jeho prvá spolupráca s Marikou Gombitovou. Pieseň V slepých uličkách si získala srdcia miliónov poslucháčov. Vychutnaj najnovší klip Čistý svet.

Miro Žbirka – Čistý svet ft. Rachel Sklenickova

„Na skladbu Čistý svet máme dobré ohlasy od fanúšikov a verím, že osloví aj ako singel a videoklip. David, s ktorým sa často o muzike rozprávame, vie dobre zhmotniť do obrazu moje predstavy a zároveň  pridať aj svoj autorstvom skladby nezaťažený pohľad. Ráchel je čistá muzikálna duša, ktorá vníma hudbu veľmi intenzívne. Trocha som sa o ňu bál ,keď nás David zaviedol do polorozpadnutej budovy bývalej továrne, kde sme klip nakrúcali. Ale v momente, keď jej dal klavír, zvládla všetko,“ povedal o novom singli a klipe Miro Žbirka. Miro Žbirka a režisér klipu David Žbirka

Veľmi úspešné boli aj duety s Barbarou Haščákovou a speváčkou Marthou. Pomerne neznámy, ale o to krajší je Mirov duet Tento song so speváčkou Magdalénou Šalamounovou. Všetky si ich môžeš pozrieť tu:

Miro Žbirka a Marika GombitováV slepých uličkách

Marika Gombitová, Miro Žbirka – V slepých uličkách, 1983

Miro Žbirka a Barbara HačšákováTy a ja

Miro Zbirka, Barbara – Ty a ja

Miro Žbirka a MarthaČo bolí, to prebolí

Miro Zbirka, Martha – Co boli to preboli

Miro Žbirka a Magdaléna ŠalamounováTento song

Miro Zbirka – Tento song

Miro Žbirka a Marika GombitováTajnosľubná

Miro Žbirka a Marika Gombitová – Tajnosľubná (2005)

Mobilné aplikácie Rádia Expres