Práve hráme

16/10/2019

Slovák Adrián Čermák skladá filmovú hudbu, v Anglicku ho prijali na prestížnu filmovú školu


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Adrián Čermák, hudobný skladateľ

Adrián Čermák pochádza z Bratislavy. Vyrastal v rodine muzikantov a na klavír hrá od svojich siedmich rokov. Do Londýna odišiel pred štyrmi rokmi, aby študoval hudobnú kompozíciu. Od januára budúceho roka má nastúpiť na mastra na NFTS | National Film and Television School. Školné je však drahé a Aďo sa rozhodol poprosiť ľudí, aby mu pomohli splniť si sen.

Absolventi tejto školy získali 11 Oscarov, 130 BAFTA ocenení a tiež boli nominovaní na ďalšie iné ocenenia. Slovák Adrián Čermák už zložil hudbu do zopár krátkych filmov, tiež do jedného celovečerného filmu či do reklám.

Down the Alleys

Chcem sa s vami podeliť o dobré správy! Dostal som sa na jednu z najlepších filmových univerzít na svete študovať hudobnú kompozíciu do filmov. Škola si zo stoviek uchádzačov z celého sveta vybrala iba 8 a mám šťastie, že som medzi nimi. Ako to už chodí, školné je absolútne deštruktívne a potrebujem pomoc každého jedného človeka aby som svoje miesto mohol potvrdiť a splniť si sen dostať sa medzi svetovú elitu filmu. Prosím, ak môžte, podporte ma, či už zdieľaním tohto príspevku, alebo finančne na číslo účtu ktoré je uvedené spolu s bližšími informáciami na mojej stránke www.adriancermak.comĎakujem krásne každému jednému z vás a prosím držte mi palce nech si splním sen a môžem reprezentovať aj naše Slovensko.

Posted by Adrián Čermák on Wednesday, September 11, 2019

Foto: Archív Adrián Čermák
www.adriancermak.com

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres