Práve hráme

25/09/2019

Bývalá slovenská akvabela žije na Cookových ostrovoch, kde vytvorila úspešný tréningový plán na cvičenie doma BubbleButt


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v nedeľu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Katka Benek, bývalá slovenská akvabela a autorka tréningového plánu bubblebutt.sk

Katka Benek pochádza z Bratislavy. Aktuálne žije na Cookových ostrovoch s manželom a ročným synom. Katka sa od šiestich rokov venovala synchronizovanému plávaniu a v roku 2004 bola na olympiáde v Aténach, kde spolu s Veronikou Feriancovou obsadili 22. miesto. Po štátniciach a po maximálnych športových výkonoch na olympiáde začala ale žiť bežný život a zistila, že telo už reaguje inak a pribrala.

Katka má tiež licenciu športového trénera a postupne vytvorila trojmesačný tréningový plán BubbleButt na každý deň, ktorý trvá 30 minút. Každý jeden cvik je rozkreslený, rozpísaný a plán obsahuje cvičenie na každý deň. Pol hodinku cvičenia si môžeme naplánovať na pondelok, stredu a piatok. Cvičia sa 3 série po 10 minút. Katkiným cieľom je motivovať ľudí, aby začali cvičiť.

Foto: Archív Katka Benek

www.bubblebutt.sk

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres