Práve hráme

23/09/2019

Slovenský Kygo Mark Dann predstavuje novinku Freedom!


Slovenský Kygo alebo Avici. Producent Mark Dann má napriek mladému veku na konte už mnoho úspechov. Spolupracoval s Dominikou Mirgovou, Kalim, Suverenom a ďalšími hudobníkmi. Teraz predstavuje prelomovú novinku Freedom. Text mu napísal Miro Jaroš a je o tom, že slobodní budeme až vtedy, ak sa prestaneme báť byť sami sebou. Klip k skladbe nakrúcal v Izraeli, na Malorke, v Rakúsku, v Poľsku, ale aj v našich Tatrách. Mladý umelec, ktorý tvorí od svojich 16 rokov, má na konte mnohé významné ocenenia. Stal sa Objavom roka Európy 2, získal dve platinové platne a aktuálne je v prvej trojke nominovaných na Cenu SOZA v kategórii najúspešnejší mladý autor. Vypočuj si novinku Freedom:

MARK DANN – FREEDOM (feat. Dani Slovak)

Mark Dann je mimoriadny hudobný talent. Napriek tomu, že má ešte len 23 rokov, už má na konte hity, ktoré poznáte z rádií. Spolupracoval napríklad s Dominikou Mirgovou, Kalim, ale aj s ďalšími známymi a menej známymi umelcami. Aktuálne predstavuje novinku Freedom, ktorá je v rámci jeho tvorby prelomová.

Vznikla úplne rovnako, ako všetky moje predošlé single. Sadol som si do štúdia, položil prsty na klávesy a išlo to samé. Vždy keď tvorím, tvorím srdcom. Preto to ide tak ľahko. Táto skladba má v sebe odkaz pre všetkých ľudí, ktorí si málo veria. Mal som podobný príbeh. Vyrastal som v malej dedinke na strednom Slovensku. Malé sebavedomie, ale zato veľké sny. Išiel som si krok po kroku za tým č som chcel dosiahnuť a dnes si žijem svoj veľký detský sen. Nikdy som nebol šťastnejší,“ vraví Mark Dann.

Marka objavil Miro Jaroš, ktorý s ním spolupracuje už od jeho 16 rokov. Spolu zložili viaceré skladby a k aktuálnej novinke Freedom Miro napísal text.

„Dal som ho takmer na prvú. Hneď ako mi Mark pustil nápad, na ktorom pracuje, slová mi napadali samé. Pesnička má jednoduché posolstvo – neriaď sa tým, čo chce okolitý svet, pozri sa do samého seba a srdce ti napovie. Keď si sám sebou, si slobodný. Verím, že je to kľúč k šťastiu,“ vraví Miro Jaroš.

Mark je hudobný producent. Jeho prácu prirovnávajú k slávnemu Kygovi alebo Avicimu. Sám teda vo svojich piesňach nespieva, „iba“ ich skladá. Niektoré pre hviezdy nášho hudobného neba, iné pre začiatočníkov.

„Niektorí už možno vedia, že v mojom projekte dávam priestor aj mladým a talentovaným spevákom. Tentokrát som si na spoluprácu vybral študenta medicíny, ktorý má neskutočne krásnu farbu hlasu. Napísal mi, že spieva len 3 mesiace a veľmi ho to baví. Vypočul som si jeho prvú nahrávku a zaujalo ma to natoľko, že sme o pár týždňov spolu nahrávali nový song. Jeho meno je Dani Slovák,“ vysvetľuje Mark Dann.

Mobilné aplikácie Rádia Expres