Práve hráme

09/09/2019

Všude je dobře, ale tady je nejlíp! Mirai predstavujú krásnu novinku Hometown


Dôležitosť domova a zázemie vyzdvihuje skupina Mirai vo svojom novom singli HOMETOWN. K napísaniu piesne inšpiroval speváka Miraia Navrátila impozantný výhľad na beskydské kopce v jeho domovskom Frýdku-Místku.

„Presťahoval som sa Frýdku-Místku na nové miesto,  s krásnym výhľadom na Beskydy a celé mesto. Tú pesničku som napísal na balkóne, keď som pozeral na kopce, presne tak, ako spievam v prvej slohe,“ opisuje Mirai Navrátil spontánny vznik nového hitového singlu, ktorý spolu s videoklipom vyšiel v deň jeho narodenín 11. augusta. Pusti si video:

Mirai – HOMETOWN

V skladbe sa podľa jeho slov odráža tiež kočovný život, ktorý s kapelou v poslednej dobe vedie, vzhľadom na vysoký počet koncertov. „Nie je to len o vrátení sa na nejaké miesto, ale možno ešte viac o vrátení sa k  ľuďom a kamarátom, ktorí sú gro toho Hometown,“ upresňuje. Vo Frýdku-Místku vyrastal a na rozvoji jeho kultúry sa sám snaží podieľať organizovaním rôznych podujatí.

Mirai – Anděl (Expres Live)

Aj vo videoklipe, ktorý má na svedomí čoraz vyhľadávanejšie režisér Ondřej Kudyn, je zrejmý jeho rýdzi vzťah k mestu. Ústrednú úlohu tu totiž okrem Miraia ako sprievodcu dejom tiež hrajú ďalší ľudia spätí s lašskou metropolou. Nejde však o mediálne známe tváre, ale o bežných občanov naprieč generáciami. Práve v podhorí Beskýd prežívajú svoje každodenné radosti a starosti. Svojimi snami a cieľmi ovplyvňujú okolie a spoluutvárajú celkový charakter mesta.

Pieseň Hometown sa objaví na očakávanom druhom štúdiovom albume Mirai, ktoré vo vydavateľstve Universal Music vyjde už 27. septembra. Ide o druhý singel, ten prvý s názvom ØTCHI sa stal na jar niekoľko týždňov najhranejšou domáci skladbou v českých rádiách.

Na jeseň MIRAI predstaví novinky na turné – a prvýkrát zamieri do veľkých sál. Tešíme, že jedným z koncertov bude aj ten v bratislavskom Babylone, a to 21.novembra.

MIRAI TOUR 2019

  • 15. 11. 2019 Herálec – KD Herálec
  • 21. 11 2019 Bratislava – Ateliér Babylon
  • 22. 11. 2019 Ostrava – hala Tatran
  • 26. 11. 2019 Brno – Sono centrum – vyprodáno
  • 27. 11. 2019 Brno – Sono centrum – přidaný koncert
  • 3. 12. 2019 Praha – Forum Karlín

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Nadácia Rádia Expres