Práve hráme

04/09/2019

Slovenka Alex Vajdová rozbehla vďaka videu svoju volejbalovú kariéru v európskych kluboch


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v nedeľu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov a Slovenky, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Alex Vajdová, volejbalistka

Alex Vajdová pochádza z Púchova. Od svojich šiestich rokov plávala, v šestnástich však vymenila plávanie za volejbal. Po skončení gymnázia študovala ekonomiku, ale po roku a pol zistila, že to nechce študovať, tak odišla do Londýna. Volejbal jej ale chýbal, a tak sa začala obzerať po nejakých kluboch. Neskôr ju kamoška ukecala, aby zostrihala svoje športové akcie a uverejnila video na youtube.

Po zverejnení videa dostala ponuku z francúzskej tretej ligy. Po sezóne sa vrátila do Londýna študovať športovú vedu a popritom dostala štipendium, aby mohla hrať volejbal. Medzitým už mala aj svojho agenta a prišla ponuka zo Švédska, potom hrala za Fínsko a poslednú sezónu ukončila v Belgicku. Alex sa zúčastňuje aj na exhibičných zápasoch, ktoré sa konali vo Vietname a na Filipínach. Celý príbeh Slovenky Alex Vajdovej má jasné posolstvo. Nemusíš byť úplne najlepší, ak sa chceš živiť tým, čo ťa baví.

Priznám sa, že som minulý týždeň žila volejbalom viac akoby som čakala 😎🏐✨ Veľmi som sa tešila s dievčatami a fandila im…

Posted by Oli Džupinková on Tuesday, September 3, 2019

Foto: Archív Alex Vajdová

#olidzupi

Mobilné aplikácie Rádia Expres