Práve hráme

13/05/2013

Exkluzívna reportáž: Majo Staráček na koncerte Depeche Mode v Aténach


V piatok večer v Aténach skolabovala doprava. Desaťtisíce ľudí sa hnali na jedno miesto. Totálne plné parkoviská, autá dokonca stáli na diaľnici v odstavnom pruhu niekoľko kilometrov za sebou. Všetci totiž chceli vidieť legendu… DEPECHE MODE!

Depeche Mode sú už na turné a v piatok vystúpili v Aténach! Vďaka Telekomu ako partnerovi Delta Machine tour bolo Rádio Expres skontrolovať, čo nás na bratislavskom koncerte čaká.

Podľa oficiálnych čísel bolo v Aténach 35 000 ľudí. Koncert odštartovali hitom Welcome to my World z nového albumu, ale zaznel aj singel Heaven a ďalšie novinky z dosky Delta Machine, vrátane Angel či Soothe My Soul.

Zo starých vecí zahrali dokonca aj pesničky, ktoré na koncerte nehrali už 12 rokov – Halo a Black Celebration, ale nechýbali ani tie najväčšie pecky ako Personal Jesus alebo Enjoy The Silence, v ktorej všetky refrény nechal Dave Gahan odspievať samotné publikum.

Koncert mal aj jeden špeciálny okamih: keďže deň predtým oslavoval Dave Gahan 51 rokov, Martin Gore mu spolu s 35 000-vým davom zaspieval Happy birthday!

Depeche Mode odohrali za hodinu a trištvrte 23 pesničiek, vrátane 5-tich prídavkov. My na Slovensku si toto šialenstvo užijeme už v sobotu, 25. mája v Bratislave. A môžem zodpovedne prehlásiť – je sa na čo tešiť.

Zatiaľ aspoň pár fotiek z Atén…

SETLIST KONCERTU V ATÉNACH:
01. Welcome To My World
02. Angel
03. Walking In My Shoes
04. Precious
05. Black Celebration
06. Policy Of Truth
07. Should Be Higher
08. Barrel Of A Gun
09. Higher Love (Martin) // Only When I Lose Myself (Martin Gore)
10. Child Inside // When The Body Speaks (Martin Gore)
11. Heaven
12. Soothe My Soul
13. A Pain That I’m Used To
14. A Question Of Time
15. Secret To The End
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye
PRÍDAVKY:
19. A Question Of Lust // Home
20. Halo (Goldfrapp-Version)
21. Just Can’t Get Enough
22. I Feel You
23. Never Let Me Down Again

Nadácia Rádia Expres