Práve hráme

13/10/2014

Detský čin roka 2014


Projekt Detský čin roka už 14 rokov motivuje deti, aby robili dobré skutky.

Počas jeho existencie sa do projektu zapojilo 1 205 058 detí, ktoré konali a podporili dobro.

Prečítajte si 35 príbehov a Mimoriadnu nomináciu, nechajte sa inšpirovať, zdieľajte, lajkujte alebo podporte svojim hlasom statočné činy malých veľkých hrdinov v online ankete pre verejnosť.

detskycin.ludialudom.sk

Projekt funguje jednoducho. Začiatkom roka vyzývajú deti, aby robili dobro a napísali o tom. Každý rok to znamená okolo päť až osem tisíc skutkov, o ktorých píšu deti, ale i učitelia, rodičia a iní dospelí.

Tridsaťpäť nominovaných príbehov v 7 kategóriách je potom publikovaných v pedagogickom materiáli, ktorý je v septembri zaslaný do asi 2200 škôl na Slovensku.

Detská porota

Učitelia s tlačeným pedagogickým materiálom pracujú na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka či v školskom klube. Čítajú si príbehy spolu s deťmi a najmä sa rozprávajú o tom, čo príbehy prinášajú.

Deti dávajú hlasy skutkom, ktoré považujú za najcennejšie a rozhodnú o tom, ktoré skutky budú vyhlásené za Detské činy roka. Do detskej poroty sa každý rok zapojí okolo 100 000 slovenských detí.

On-line Anketa pre dospelých

Detské skutky sú veľmi silné a inšpiratívne. Partnerom projektu sa stal darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, vďaka ktorému sa dá prezentovať skutky on-line v ankete pre verejnosť.

Viac informácií na www.detskycin.sk

Mobilné aplikácie Rádia Expres