Práve hráme

01/08/2019

Organizátorov Uprisingu čaká frmol. Aké sú požiadavky hlavnej hviezdy Lauryn Hill?


Jednou z hlavných headlineriek festivalu Uprising, ktorý sa uskutoční už 23. – 24. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, je americká super hviezda Ms. Lauryn Hill. O tom, že ide o skutočne veľkú hviezdu svedčia aj jej do detailov prepracované podmienky, ktoré musia organizátori splniť pred koncertom, počas neho, ale aj po ňom.

Niektorým umelcom stačí pred koncertom fľaša s čistou vodou, iní potrebujú pred vystúpením a počas neho dokonale premyslený servis. Ms. Lauryn Hill so svojím 35-členným tímom patria do druhej menovanej skupiny. Na oplátku chystá pre návštevníkov festivalu Uprising okrem veľkolepého koncertu ešte jednu výnimočnú vec – a to vďaka tomu, že je s doterajšou komunikáciou s organizátormi nadmieru spokojná. „Napriek tomu, že Lauryn Hill pôvodne nechcela dávať žiadne rozhovory a už vôbec nie zúčastniť sa Meet and Greet, sa rozhodla, že na Uprisingu spraví špeciálne stretnutie s fanúšikmi, počas ktorého bude hrať jej DJ, bude mať so sebou svoj merch aj hudbu,“ prezradil nám jeden s organizátorov festivalu Sveťo Moravčík.

  • Špeciálne menu pre 35 ľudí

Jedlo pre Lauryn Hill a jej tím nesmie byť geneticky modifikované a musí byť bio, zároveň nesmie obsahovať žiadne bravčové mäso. Štyria členovia tímu sú vegetariáni, jeden vegán, dvaja sú alergickí na lepok a jeden na mäkkýše – položky obsahujúce lepok, orechy, ryby alebo ustrice musia byť preto zreteľne označené, ale zároveň sa na menu musia nachádzať ryby a plody mora, v žiadnom prípade sa však v jedálničku nesmie objaviť tilapia. V rámci raňajok sa okrem štandardných jedál budú podávať aj semená z moringy. Všetko jedlo sa musí servírovať vo veľmi peknom prostredí a pre tých, ktorí by nejedli spolu s ostatnými, treba nachystať papierové obaly, aby si jedlo mohli odložiť na neskôr. Veľmi dôležité je, aby bolo pripravené aj čerstvé ovocie – v celku, aj nakrájané na plátky. A ak by to príležitosť vyžadovala, kapela si praje narodeninovú tortu a šampanské pre prípadného narodeninového oslávenca. Organizátori musia dohliadnuť na to, aby boli splnené požiadavky tímu počas raňajok, obeda, večere a druhej večere po vystúpení kapely, a zabezpečiť pitný režim na celý deň, vrátane kompletného čajového servisu. Kapela a tím musí mať neustále k dispozícii dostatočné množstvo kávy, vody a ovocných štiav. V každom autobuse, ktorý bude kapelu prevážať, sa bude skladovať ľad, voda aj pivo.

  • Šatne a office

Špeciálne požiadavky sa týkajú aj šatní a kancelárie pre tím Lauryn Hill. Je ich skutočne veľa, rozhodli sme sa vybrať pár najzaujímavejších. Teplota miestností má byť okolo 25 °C. Okrem jedál, ktoré sme už spomenuli, si tím vyžiadal balíčky čokoládových čipsov Tate“s a  zázvorové pivo. Uteráky na ruky musia byť čiernej farby. Na každú z miestností sú iné požiadavky na nealko aj alko drinky počas vystúpenia, ale aj po ňom. Po koncerte si kapela vyžiadala IPU, Coronu a nealkoholické pivá. Čo sa týka ostrejšieho pitia, v zákulisí tímu Lauryn Hill má byť nachystaná fľaša luxusnej whiskey, jedna fľaša Gosling Black Seal Rumu a jedna fľaša Hendrick“s Ginu. Samozrejmosťou sú zrkadlá, žehličky, pohodlné sedenie a kopec ďalších uterákov.

  • Ako bude bývať Lauryn Hill

Hotelový apartmán, v ktorom bude Ms. Lauryn Hill ubytovaná, by mal mať teplotu vzduchu 26 °C. Čo sa týka hotelového jedla, jedna z jej špeciálnych požiadaviek znie, že má byť podávané vo veľkosti tapas a má byť podávané s vodou Fiji izbovej teploty. Apartmán pre Lauryn Hill musí byť dostatočne vzdialený od výťahu a dostatočne priestranný. Musia v ňom byť dve kúpeľne a ak by neboli k dispozícii dve spálne alebo dostatok priestoru na jej šatstvo, musí sa pridať druhá prepojená miestnosť. V žiadnom prípade nesmie byť navoňaný mentolovou vôňou, ani sa v ňom nesmú nachádzať kozmetické produkty z mäty. Do jej izby nesmie vstúpiť nikto v topánkach a okrem bežnej výbavy musí obsahovať aj masážny stôl, má byť krásna a v čo najmenšej vzdialenosti od izby jej asistentky. Apartmán a aj celé poschodie hotela, v ktorom sa nachádza musia byť pred jej príchodom dôkladne vytepované a vyčistené.

Ako sólová speváčka vystúpi Ms. Lauryn Hill s kapelou na Slovensku prvýkrát. Koncom leta, konkrétne 23. a 24. augusta sa okrem nej na pódiá 12. ročníka festivalu Uprising postavia ďalšie hviezdy svetového formátu. Medzi potvrdenými umelcami sú reggae a dancehall hviezdy Nneka, Dub Inc, Jo Mersa Marley, Elephant Man, anglické drum´n´bass duo Chase & Status a MC Rage, jamajské legendy Horace Andy a Eek-A-Mouse, americká hudobná senzácia Naturally 7, hip-hopové ikony Smif N Wessun s kapelou a mnohí ďalší domáci aj zahraniční interpreti.

Do pozornosti dávame aj fakt, že najvýhodnejšie lístky si môžete kúpiť len do piatka 2. augusta.  Od 3. augusta budú stáť o päť eur viac. Poponáhľajte sa preto s ich kúpou, pretože permanentky sa míňajú rekordným tempom a VIP lístky sú vypredané. Tešíme sa na vás na dvanástom ročníku festivalu Uprising!

Uprising Festival 2019 TV SPOT

Info a vstupenky
Mobilné aplikácie Rádia Expres