Práve hráme

27/06/2019

Skvelé československé spojenie! IMT Smile a Chinaski predstavujú spoločný klip ku skladbe Osud


Jedna z najslávnejších slovenských kapiel, jedna z najslávnejších českých kapiel, pražské štúdio Karla Holase a dve hodiny času. To sú ingrediencie, ktoré dožičili vzniku nového rádiového singla Osud, v ktorom spojili sily slovenskí IMT Smile a českí Chinaski. Obe kapely hrali v plnom obsadení, bez akýchkoľvek dohrávok a opráv. Výsledkom je uvoľnená pesnička, v ktorej frontmani Ivan Tásler a Michal Malátný spievajú o tom, že všetko má svoj význam. Atmosféru nahrávania, keď obe kapely hrali pesničku prvýkrát naživo, približuje aktuálny videoklip.

https://www.expres.sk/183914/imt-smile-a-szidi-tobias-naspievali-nadherny-song-podaj-mi-ruku/

Osud je už treťou spoluprácou, spomedzi 10 pesničiek na minuloročnom albume Budeme to stále my, ktorú IMT Smile posielajú do slovenského éteru. Prvou bol veľmi úspešný minuloročný singel Poď so mnou s Kalim, ktorý je už mesiace najhranejšou slovenskou pesničkou. Len nedávno do rádií poputoval aj krásny duet plný lásky so Szidi Tobias – Podaj mi ruku. Keďže sa však blíži leto, IMT Smile sa rozhodli, že by sa zišlo nasadiť aj niečo s rezkejším tempom. Preto priestor dostala aj skladba Osud. Hudbu k piesni zložil Ivan Tásler spolu s Viktorom Frešom a o text sa aj tentokrát postaral hudobníkmi vyhľadávaný textár Vlado Krausz.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Pesnička vznikla veľmi spontánne, je to live nahrávka. V štúdiu sme sa zišli všetci desiati naraz a nahrávali sme dvoje bubny, dvoje basy, dvoje klávesy. Bol to veľmi silný moment pre nás všetkých,“ spomína na nahrávanie Ivan Tásler. „Pôvodne sme sa báli, že to bude príliš hlučné. Ale vymysleli sme sofistikovaný spôsob, ako sa vystriedať a ako miestami hrať aj spolu,“ dodáva.

Chinaski majú ku IMT Smile blízko. Často spolu hrávali, navzájom sa rešpektujú a udržujú priateľské vzťahy. Navyše je známe, že nový basgitarista Chinaski Tomi Okres pôvodne s IMT Smile hrával. „Určite to bol jeden z dôvodov, prečo som mal pocit, že by toto spojenie mohlo fungovať. Bez ohľadu na to, ako dlho sa poznám s Frantom, Michalom a Lukášom. Bola to posledná pesnička, ktorú som potreboval na album a chcel som, aby to bolo finále. Mal som o nej určitú predstavu, text je presne vhodný na záver albumu,“ uzatvára Tásler. Pusti si video:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Nadácia Dobrý skutok