Práve hráme

Komajota – Dve muchy (official video)

30/05/2013

Komajota Vypustila Dve muchy


Prešovská skupina Komajota má nový singel. Volá sa Dve muchy a chalani naň stihli natočiť už aj videoklip. Poetický text napísal Jozef Husovský, o hudbu sa postaral jeho brat Martin a o finálny mix Martin Migaš.

„Text som našiel v bratovej zbierke básní Srdce vo fľaši od kompótu, keď som ju zahral Stanovi, veľmi sa mu zapáčila. Zaujímavé na tomto texte je, že vznikol skôr ako skladba a nie je to práve najštandardnejší piesňový text, keďže je písaný vo voľnom verši,“ prezradil spevák Komajoty, Martin Husovský.

Skladba sa nahrávala v štúdiu Umpax, kde vznikol aj videoklip. Režisérom klipu je Peter Janus. „Pri nahrávaní sme sa snažili, aby všetko znelo čo najprirodzenejšie. Preto sú všetky nástroje naozajstné, živé a akustické. Pri točení klipu sme sa veľmi zabávali a tešili sa z pekného priestoru. S režisérom Petrom spolupracujeme už dlhšie, najmä pri točení internetovej hudobnej relácie Svetlá hodinka,“ doplnil Martin Husovský.

Komajota doteraz nahrala tri radové albumy – Časopriestor (2007), Bludisko (2008) a Kolobeh (2010). Fanúšikovia ju budú môcť najbližšie vidieť 1.6. na festivale Drinkin v Prešove, na ktorom skupina po prvýkrát naživo predstaví skladby z pripravovaného albumu.

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres