Práve hráme

27/05/2019

Rocketman – vyhraj víkendový pobyt!


S filmom Rocketman, ktorý rozpráva životný príbeh jedného z najúspešnejších hudobníkov súčasnosti – Eltona Johna, sme hrali o víkendový pobyt pre 2 osoby v Hoteli Lesná v Starej Lesnej. Túto výhru v našom vysielaní získal Matúš z Hlohovca.

Na webe sme súťažili o 2 lístky do kina a soundtrack k filmu Rocketman – zo všetkých správnych odpovedí boli vyžrebovaní 3 výhercovia – Silvia zo Svätého Jura, Róbert z RužomberkaPeter z Kotrčinej Lúčky. Všetkým výhercom gratulujeme!


O filme:

Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu, keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále.

Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. Od chvíle, kedy Elton pričuchol k údernejším rytmom, nie je jeho príbeh klasickým životopisom, ale živelnou a bláznivou hudobnou show, v ktorej sa jeho koncertné čísla prelínajú s muzikálovými výstupmi.

Najväčšie hity Eltona Johna, ako napríklad Your song, I´m still standing alebo titulná pieseň Rocketman sa tu objavujú vo veľmi originálnych aranžmánoch, ktorých sa ujal herec Taron Egerton (hviezda filmov série Kingsman), ktorý nielen, že sa na Eltona podobá, ale vyrovná sa mu aj spevácky. Všetky slávne hity vo filme odspieval on sám.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres