Práve hráme

15/04/2019

Billie Eilish vydáva singel bad guy, ktorý valcuje rebríčky!


Jedna z aktuálne najúspešnejších interpretiek na poli hudby Billie Eilish vydáva singel bad guy, ktorý pochádza z jej najnovšieho debutového albumu WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?, ktorý vyšiel 29. marca. Klip k singlu bad guy natočil Dave Meyer, ktorý stojí napríklad za klipom Kendricka Lamara Humble.

Billie Eilish – bad guy

Billie Eilish, ktorú prestížne časopisy opisujú ako interpretku noir popu, terror-popu Generácie Z, alebo ako kolektívne vztýčený prostredník konštrukcii teen-popového sex appealu, už nie je len formujúcim sa novým fenoménom. Prednú popovú líniu Billie definitívne dobyla EP don’t smile at me (2015), ktoré sa v tabuľke Billboard 200 držalo nepretržite 18 mesiacov a k dnešnému dňu má na konte vyše 5 miliárd streamov.

Odvtedy získala niekoľkonásobné zlaté i platinové certifikácie, jej talent ospevujú časopisy ako Vogue, New York Times alebo Rolling Stone a vystupovala v prestížnych talk show aj na najväčších festivaloch sveta, ako je Lollapalooza alebo Coachella. Aj napriek prudko stúpajúcej slávu si Billie zachováva typickú úprimnosť a až bizarnú originálnosť v neotrepanom slova zmysle.

Zdroj : Universal Music s.r.o.

Nadácia Rádia Expres