Práve hráme

26/03/2019

Adam Ďurica včera v Žiline odštartoval svoje koncertné turné!


Adam Ďurica a jeho hostia si včera pre Žilinčanov pripravili skutočnú hudobnú lahôdku. V priestoroch Domu odborov spoločným vystúpením s Petrom Bičom, Viktóriu a Ferkom z Peter Bič Project a talentovanou speváčkou Karmen Pál-Baláž odštartovali akustické turné, počas ktorého v jarných mesiacoch navštívia spolu 7 slovenských miest. Takmer všetky koncerty sú už vypredané a práve to je dôvod, prečo sa Adam rozhodol, že poteší aj fanúšikov v ďalších mestách, kde vystúpi už na jeseň.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Adam Ďurica avizoval, že piesne v akustickom podaní budú pre divákov jedinečným hudobným zážitkom a svoj sľub včera do bodky splnil. Sála bola plná ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí sa výborne bavili. Atmosféra koncertu bola o niečo komornejšia, ako býva na Adamových koncertoch zvykom. Ľudia v sále síce sedeli, no pri hitoch ako Mandolína či Neľutujem mali problém vydržať na svojich miestach, pospevovali si a energicky sa vrteli v rytmoch známych piesní. Bolo vidieť, že aj sám hudobník si koncert nesmierne užíval. Do publika neustále posielal množstvo pozitívnej energie, ktorá na tvárach prítomných zanechala spokojný úsmev.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Prvý koncert zo série akustických koncertov dopadol nad moje očakávania a lepší štart celého turné som si ani nemohol želať. V Žiline bola od prvého tónu perfektná atmosféra a žilinské publikum nádherne spievalo. Musím povedať že si veľmi užívam takú inú intímnejšiu atmosféru ktorá je na týchto akustických koncertoch, pretože mám pocit že som k divákom o čosi bližšie a ten kontakt s nimi je oveľa viac cítiť. Už sa neviem dočkať ďalších koncertov a jesennej časti,“ vyjadril bezprostredné pocity po prvom koncerte Adam Ďurica.

Keďže jarná časť turné je už z veľkej časti vypredaná, Adam sa rozhodol pridať jesennú sériu akustických koncertov v ďalších siedmich mestách, medzi ktorými navštívi aj Brno, v ktorom celú šnúru započne už 24. októbra. K tomuto ho presvedčil najmä obrovský záujem zo strany fanúšikov, ktorí v priebehu veľmi krátkeho času kompletne vypredali koncert v Prešove, Zvolene, Martine aj Žiline.

https://www.expres.sk/160849/co-prave-pocuva-adam-durica/

Adam prezradil aj to, ako vznikol nápad pridať jesenné koncerty: „K tomu že turné budeme predlžovať aj na jeseň sme sa dostali veľmi spontánne a prirodzene. Už od prvého týždňa ako sme spustil predaj koncertov, mi ľudia začali písať, že by strašne chceli vidieť tento program aj v ich meste a prakticky nám píšu doteraz. Čiže som vypočul ich želania a rozhodol som sa toto turné predlžiť aj o jesennú časť.“

Adama Ďuricu s kapelou budú na jeseň, rovnako ako teraz na jar, sprevádzať zaujímaví hudobní hostia, ku ktorým má blízky vzťah a to nie len po hudobnej, ale aj po ľudskej stránke. Aj preto sa môžu diváciopäť tešiť na priateľskú, až rodinnú atmosféru. Na jarných koncertoch sa objaví Sima Martausová alebo aj Peter Bič, Viktória Vargová a Ferko Jano z Peter Bič Project spolu s Karmen Pál-Baláž. Kto sa objaví po jeho boku na jeseň, ostáva nateraz prekvapením. Adam však sľúbil, že mená hostí prezradí už čoskoro! Vstupenky na jarnú, ale už aj jesennú sériu koncertov kúpite na Predpredaj.sk.

Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty /JAR:
 • 25. 3. Žilina – Dom odborov
 • 2. 4. Lučenec – kino Apollo
 • 3. 4. Zvolen –  Dom kultúry Podborová
 • 4. 4. Nitra – Klub Nájomná jednotka 210
 • 5. 4. Trenčín – Piano Club
 • 6. 4. Prešov – Kino Scala
 • 7. 4. Martin – Kino Strojár
Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty /JESEŇ:
 • 24. 10. Brno – Radost Concert Hall
 • 25. 10. Senica – MsKS
 • 26. 10. Žiar nad Hronom – Hlavná sála MsKC
 • 27. 10. Košice – Kino Slovan – Historická radnica
 • 28. 10. Poprad – Dom kultúry
 • 29. 10. Rožňava – Mestské divadlo Actores
 • 6. 11. Bratislava – Ateliér Babylon

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Mobilné aplikácie Rádia Expres