Práve hráme

18/03/2019

Lukáš Adamec exkluzívne predstavuje klip k piesni Tancuj mi


Očakávaný pilotný singel z nového albumu Lukáša Adamca uzrel svetlo sveta. Desiatky hodín strávených v nahrávacom štúdiu sa dočkali jasnej podoby. Novej pesničke spevák doprial aj videoklip.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Prvotný nápad k skladbe TANCUJ MI vznikol už pred približne dvoma rokmi. Prvé tóny pesničky má na svedomí muzikant Tomi Okres, ktorý s Lukášom spolupracuje roky a výrazne sa podpísal na jeho debutovom nosiči. „Nápad mi Tomi predstavil už veľmi dávno  a odvtedy mi tam ten „chrobák“ ostal. Páčil sa  mi motív a temperament tejto skladby. Úplne ku mne sadla a ja som z nej už vtedy cítil, že by mala dostať šancu na dokončenie a predstavenie ľuďom,“ priblížil Lukáš Adamec prvotné pocity z piesne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ako bude videoklip k TANCUJ MI vyzerať, vzniklo v hlave Lukáša Adamca. Od začiatku mal jasnú predstavu,  že ústrednou témou videoklipu bude tanec, ktorý úzko súvisí s textom pesničky. S jasnou predstavou Adamec oslovil tanečníka Miňa Kereša, ktorý už pri prvom rozhovore vedel, ako spevákove nespracované myšlienky zhmotniť.  V čerstvej novinke sa pod taktovkou známeho tanečníka a choreografa zoskupila slovenská tanečná elita.  Rôzne tanečné štýly predviedli Ladylicious, chlapci z The Pastels, baletka, latino páry, alebo banda z CreDance.

Novinku TANCUJ MI Lukáš Adamec predstaví naživo v rámci svojich špeciálnych koncertov venovaným ochutnávke nového albumu. Okrem Adamcových najväčších hitov a spomínanej čerstvej novinky zaznejú i ďalšie doposiaľ nepočuté piesne. Dramaturgiu koncertov spevák oživí hosťami, ktorí sa vo vodách slovenskej hudobnej scény tešia mimoriadnej popularite. V Košiciach sa 22.3.2019 predstaví Ondrej Kandráč, ktorý okrem spoločného čísla s Lukášom a jeho kapelou v Kulturparku odpremiéruje aj vlastnú novinku Postav Dom. V bratislavskom Ateliéri Babylon dňa 6.4.2019 zaspieva aj líder kapely IMT Smile Ivan Tásler. Na oboch koncertoch predvedie bubenícke umenie Nikolete  Drummer Šurinová. Čerstvo ohláseným hosťom je kapela Peter Bič Project, ktorá v oboch mestách predstaví svoje slovenské hity, s ktorými boduje v slovenských rádiách.

Nadácia Dobrý skutok