Práve hráme

28/01/2019

6 čarovných miest, ktoré v Leviciach treba vidieť!


Každé mesto na Slovensku má svoje zákutia, o ktorých bežný návštevník nevie, a pritom sú to miesta, ktoré ho robia čarovným. Levice nie sú výnimkou. V tomto článku sme pre vás vybrali miesta, ktoré by ste pri návšteve Levíc nemali minúť. Pridali sme aj dve videá z miest, na ktoré sa bežný smrteľník nemôže, alebo skrátka netúži dostať. Poďte s nami do Levíc!

Levický hrad a múzeum

Levický hrad je najväčšia dominanta Levíc. Kamenný hrad postavili v druhej polovici 13. storočia. Kedysi boli okolo neho nepreniknuteľné močariská a bránil prístupovú cestu ku stredoslovenským banským mestám. Zachovali sa obvodové múry hradu, gotický portál a fragmenty omietok a opevnenia. Po prehliadke hradu si určite pozrite aj Tekovské múzeum, ktoré sa nachádza v areáli hradu.

levicky hrad

Tajomné hradné podzemie

Ak vás lákajú záhady, tak Levický hrad ich má samozrejme niekoľko. Pozrite si na videu, ako vyzerajú jeho podzemné chodby, ktoré nie sú sprístupnené.

Levice hradní podzemí

Levická kalvária

Nová kalvária nad mestom je úžasné miesto. Revitalizáciu zabezpečilo Občianske združenie Patrimonium servandi a je to vyhľadávané miesto oddychu.
Vyhliadková veža na kalvárii je sprístupnená v prípade priaznivého počasia každú nedeľu (máj – október) od 14.00 do 16.00 hod.

Levice kalvária

Levické námestie s fontánami

Svoje námestie si levičania vyšperkovali. Osvetľuje ho až 247 svietidiel. Svetelné fontány sú vyhľadávaným miestom a deti ich milujú. Na námestí je aj kamenná dlaždica Magna Via, ktorá označuje pradávnu historickú cestu.

Levice námestie večer

Strašidelná opustená levická nemocnica

Tajomné a strašidelné miesta majú aj Levice. Nemusíte tam chodiť, stačí, že si z pohodlia domu pozriete dobrodružnú výpravu do interiéru opustenej nemocnice :-)

Stará nemocnica Levice …Straší tam?

Horša – nádhera skrytá v doline pri Leviciach

Každé mesto má svoje krásne utajené čarokrásne miestečko. Tak, ako má Banská Bystrica Špania Dolinu, Poprad Spišskú Sobotu, tak majú Levice Horšu. Krásnu dedinku v doline, ktorá je Národnou prírodnou rezerváciou. Oddýchnuť si môžete aj v chránenom areáli Levické rybníky. V blízkosti je aj vyhasnutá travertínová kopa Vápnik (Šiklóš), ktorá je výhľadovým miestom a náleziskom fosílnych organizmov.

Horša – mestská časť Levice

Levice sú nádherné mesto. Keď si ich pozriete z výšky, určite si nájdete miesta, ktoré vás zaujmú a budete ich chcieť vidieť naživo!

Levice – Perla na južnom Pohroní

Ak sa rozhodnete urobiť si výlet do Levíc, určite si vyberte príjemný hotel v ktorom nájdete skvelú kuchyňu, pohodlné a komfortné izby a skvelý wellness. Vieme presne o takom! Business Hotel ASTRUM Laus**** je moderný hotel s vychýrenou kuchyňou a má skvelé ubytovanie s príjemnými izbami. Nájdete ho ľahko a je ideálny na strávenie rodinnej dovolenky, ale aj ako kongresový hotel. Určite si tam oddýchnete.

Od 28. januára do 1. februára môžete vyhrať pobyt v Business Hotel ASTRUM Laus**** aj u nás na Exprese. Stačí sa prihlásiť do súťaže!

Chcem hrať

Levický Hrad / Levice Castle | DJI Mavic Pro

Mobilné aplikácie Rádia Expres