Práve hráme

04/03/2014

Víkend s novým Peugeot 308


Pozri sa, aký super víkend mu výhercovia naplánovali

Rádio Expres a Peugeot ti priniesli fantastickú súťaž o nový Peugeot 308 na víkend. Záujem bol obrovský, nápady veľkolepé. Postupne budeme prinášať fotografie od výhercov, aby bolo jasné, aké plány mali s novým Peugeot 308 a čo všetko s ním prežili…

Elka Fejerová

Pre autíčko sme pripravili vyslovene športový program, keďže obe naše deti aktívne športujú, dcérka je volejbalistka, syn hádzanár, rozhodli sme sa práve s novým Peugeotom podporiť naše deti na ich zápasoch a íst povzbudzovat. Bolo treba riadne povzbudzovať a nakoniec to veru stálo za to. Autičko bolo super, jazda v nom bola fantastická, cez presklenú strechu bolo krásne pozorovať nádhernú večernú oblohu plnú hviezd. V autícku sme sa naozaj cítili príjemne, vynikajúce jazdné vlastnosti, nizka spotreba, maximálna spokojnosť. Jediné mínus toho všetkého bolo, že víkend s novým autíčkom tak rýchlo prešiel a bolo treba autíčko vrátiť. Ale som rada, ze spomedzi vsetkých prihlásených sa šťastie usmialo aj na mna a mohli sme zazit krasny vikend s krasnym novym pezotikom.

Alena Mruškovičová

Najprv sme Peugeot zobrali do Zvolena, kde sa v Kolibe stretol s druhým Peugeotom. Večer sme s ním išli na najväčšiu diskotéku na Slovensku. Další deň sme sa relaxovali v Sklených Tepliciach vo Jaskynnom kúpeli a poobede sme mu išli ukázať stred Európy a po ceste späť Kremnické námestie. Na ceste domov sme sa zastavili aj na nákupoch v Nitre. Posledný slnečný deň v nedeľu sme celá rodinka išli na výlet do Viedne kde sestry boli na pohovore za letušky do Emirates a my sme si pozreli krásne centrum a cestou späť sme si dali Wiener Schnitzel:).

Ivana Rybáriková

Zdravíme všetkých z Rádia Expres! Chceme sa veľmi pekne poďakovať za parádne autíčko! Víkend sme začali cestou na Moravu k svokrovcom, do obce Horní Štěpánov na Drahanskej vrchovine. Autíčko zvládalo aj náročnú kopcovitú cestu úplne bez problémov :) Svokrovci sa veľmi tešili z našej návštevy a tiež sa im Peugeot veľmi páčil. Na ceste domov sme zistili, že nám ešte stále zostala polovica nádrže, tak sme si v nedeľu ešte spravili výlet do Laugaricia v Trenčíne. Večer sme sa ešte stihli povoziť po Piešťanoch, len škoda, že víkend utiekol tak rýchlo a auto musíme zase vrátiť :) Napriek tomu ďakujeme Rádiu Expres za skvelý víkend, všetci sme si to poriadne užili! Peugeot 308 je fakt super auto! :)

Jana Valachová z Modry

Víkend sa začal cestou domov a odtiaľ pobalení do Žiaru nad Hronom odkiaľ sme šli do úžasnej koliby vo Zvolene kde sa náš Peugeot stretol s druhým Peugeotom. Na druhý deň sme si dopriali ten zaslúžený Relax. Naše cesty viedli do Hronseku, kde je prenádherný drevený kostol, cestou nás zaujal i kaštiel Bocian vo Vlkanovej kde sme si dali palacinky aby sme sa posilnili na ďaľšiu cestu, ktorá viedla do Slovenskej Lupče na hrad. Večer sa to nezaobišlo bez disco v Banskej Bystrici. Ráno naše cesty pokračovali do Bojníc kde sme sa pokochali krásou zámku. Ďaľší bod programu nás čakal v Čičmanoch kde sme si obzreli kus života ľudí v dreveniciach a pokochali aspom výhadom na lyžiarov. Ďalej sme ukázali autíčku i cestu do Rajeckej Lesnej kde je krásny betlehem kotrý znázorňuje celé naše Slovensko. Tam sme už dostali hlad tak sme sa tam zastavili v malom pohostinstve na obed aby sme mali dosť síl na pokračovanie. Vybrali sme sa na Žilinu kde sme si iba z diaľky obzreli hrad Lietava. Potom na Martin a smer Kremnica sa popýtať či nám niečo neprihodia na také autíčko..:) Po príjazde do Žiaru nad Hronom sme sa zase vrátili domov do Modry a ráno smutné odviezli auto naspäť do predajne. Ďakujem veľmi krásne za krásny víkend a nie len jednému človeku ste tým spravili radosť.

Martin Husár s autíčkom vyrazil do Švajčiarska na koncert Depeche Mode

Chcem sa Radiu Expres najskor velmi pekne podakovat za skvelu vyhru, ktoru som/sme si naozaj uzili od zaciatku do konca. Auticko bolo skvele, je to naozaj vynikajuci vyrobok zo sucasnosti – nemozem mu vytknut vobec nic. Zazilo vsetky styri rocne obdobia a az na 2 nocne prestavky jazdilo od piatka do pondelka rana, aby sa tych 2800 km dalo bezpecne stihnut. Tych cez 2000 km spravilo vyletom po rakuskych, nemeckych a svajciarskych dialniciach. Navstivili sme spolu Zurich, Baar, Zug, Lucern a dokonca sa dvakrat previezlo aj cez tunel Gotthard, co povodne nebolo v plane, ale ked z Lucern-u to je na skok… ;-). Po Lucern-e a Gotthard-e sme uplne obislicele Vierwaldstaettersee a cez Schwyz a Pfaeffikon (zase okolo Zurichsee a Obersee) priamo na hranice s Lichtensteinskom, a cez Lichtensteinsko aFeldkrich smerom na Innsbruck a domov.

Jednou z výherkýň bola aj Sylvia Tarnaiová
Marcela z Nesluše nám napísala aj pár skvelých riadkov…

Posielam Vám zopár fotiek z nášho romantického víkendu v Bojniciach. Autko, ktoré sme nazvali Car-ičko je úplne úžasné. Zobrali sme ho na romantickú obhliadku romantického zámku Bojnice. Na spiatočnej ceste sme mu ukázali úžasné dielo majstra Jozefa Pekaru, kde malo možnosť vidieť zmenšené celé Slovensko. No a po náročnom dni sme si dopriali tak my, ako aj Car-ičko romantický bublinkový kúpeľ. Týmto sa chcem ešte poďakovať pánovi Kocúrekovi z Peugeotu Čadca, že nám umožnil vyzdvihnúť si auto v blízkosti nášho bydliska a taktiež slečne Alenke Kupkovej z Peugeotu Čadca, ktorá nám vyšla vo všetkom v ústrety, všetko nám vysvetlila a autko odovzdala (viď foto). No a hlavne ďakujeme RÁDIU EXPRES, že nám všetko toto umožnilo zažiť. Ešte raz veľká vďaka a teraz bude veľmi ťažké vrátiť sa späť k ojazdenej Škode Fábia z roku 2000.
Ďakujeme za krásne slová a zo zákulisia vieme, že aj nový Peugeot 308 bol s týmto víkendom maximálne spokojný.


Nový Peugeot 308 je špičkovým vozidlom vo svojej triede, zameraným na vaše zmysly. Dizajnéri a inžinieri značky Peugeot vyvinuli odvážny a moderný hatchback s ušľachtilým dizajnom a intuitívnym ovládaním. V čom spočívajú jeho silné stránky, ktoré presvedčili nielen automobilových novinárov na Slovensku, aby ho zaradili na prvé miesto a zvolili za auto roka 2014, ale dostali aj do finálne o svetový titul?

Nový Peugeot 308 je stelesnením výroku Leonarda da Vinciho „Jednoduchosť je vrchol sofistikovanosti“. Charakterizujú ho najmä 4 oblasti, v ktorých nadštandardne vyniká:

  • čistý dizajn
  • inovatívny „PEUGEOT i-Cockpit“
  • rekordne nízke emisie CO2
  • všade prítomná kvalita

* to všetko pre neobyčajné pocity a zážitky z jazdy

PEUGEOT iCockpit
Nový Peugeot 308 ponúka novú architektúru riadiaceho modulu – PEUGEOT i-Cockpit, ktorý bol skoncipovaný v záujme poskytnutia intenzívnych a výnimočných pocitov z jazdy.

Čistý elegantný dizajn minimalizuje predkláňanie sa pri riadení vďaka centrálnej konzole, dotykovej 9,7 palcovej obrazovke a výnimočnému centrálnemu ovládaču inšpirovanému luxusnými Hi-Fi zariadeniami. Multifunkčná dotyková obrazovka je orientovaná smerom k vodičovi a umožňuje mu intuitívny prístup a ovládanie jednotlivých funkcií.

Úsilie venované detailom a finálnemu spracovaniu sa prejavuje aj v dizajne interiéru, v zmenšenom počte tlačidiel a v luxusných materiáloch. Jeho mimoriadne čistý štýl je vo svete automobilov nezvyčajný a inovatívny.

P01

ČISTÝ UŠĽACHTILÝ DIZAJN
Nový Peugeot 308 potvrdzuje vysoko čistý štýl, nezvyčajný vo svete automobilov. Napnutými líniami, presne vytvarovanými do atletických tvarov tesne priliehajúcich ku konštrukcii vozidla pôsobí účinne a ľahko. Zároveň je jeho dizajn skombinovaný s robustnejšími a športovejšími prvkami: široký rozchod náprav, kolesá zarovno karosérie, chrómovaná mriežka chladiča a zadná časť karosérie v tvare pyramídy.

Predný a zadný svetelný podpis a spracovanie interiéru korešpondujú s LED smerovkami v spätných zrkadlách a vytvárajú previazanosť medzi jednotlivými časťami vozidla. Rovnaká technologická elegancia charakterizuje aj kabínu so štruktúrovaným leteckým prostredím vpredu a mimoriadne prepracovaným finálnym spracovaním.

P02EFEKTIVITA/CO2
Už v štádiu koncepcie bolo poslaním nového modelu Peugeot 308 zlúčiť výnimočné environmentálne parametre a jazdné vlastnosti. Dôsledná práca na znižovaní hmotnosti umožnila ušetriť 140 kg v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Nová aerodynamická karoséria, nové ľahšie materiály a riadenie s elektrickým posilňovačom spoločne prispeli k zníženiu emisií CO2 na úroveň 85 g/km.*
* V závislosti od verzie

P03KVALITA
V každej etape vývoja sa venovala novému modelu Peugeot 308 mimoriadna pozornosť, aby bola dosiahnutá perfektná kvalita. Už na prvý pohľad je zrejmý luxusný charakter modelu Peugeot 308 zapísaný v jeho génoch a v každom použitom materiáli či detailnom finálnom spracovaní.

P04DYNAMICKÉ VLASTNOSTI
Nový Peugeot 308 využíva všetky skúsenosti a know-how značky Peugeot v oblasti podvozkov v záujme dosiahnutia prvotriednych dynamických jazdných vlastností. Týmto novým vozidlom sa značka posúva ešte ďalej v optimalizácii komfortu a stability na vozovke.

TECHNOLÓGIE
Peugeot 308 využíva viaceré technické novinky. Ich zmyslom je prinášať radosť, komfort a sprevádzať vás na cestách, vďaka čomu obohacujú každú chvíľu strávenú na palube.

SVETELNÝ PODPIS
Nový Peugeot 308 sa môže pochváliť svojím moderným, rafinovaným svetelným podpisom. Optická sústava svetlometov je tvarovaná tak, aby pripomínala oko šelmy. Svetlomety full LED v sériovej výbave najvyššej luxusnej úrovne zvýrazňujú špecifický dizajn nárazníka. Zadné svetlá sú spracované ako technický klenot, ktorý pripomína prvé modely Peugeot 504 coupé a kabriolet.

P05BATOŽINOVÝ PRIESTOR
Nový Peugeot 308 prichádza s jedným z najväčších batožinových priestorov v segmente. Vďaka dôsledným pravouhlým tvarom je veľmi praktický a účelný – jeho celkový objem je 420 dm3 VDA alebo 470 l*.
* Vyjadrené ako objem vody.

P06BEZPEČNOSŤ
Nový Peugeot 308 získal v testoch bezpečnosti EuroNCAP maximálny počet – 5* hviezdičiek. Model využíva všetky skúsenosti a know-how značky Peugeot v záujme dosahovania prvotriednych jazdných vlastností a bezpečnosti.
Nový Peugeot 308 je vybavený 6 airbagmi:

  • 2 čelné airbagy chrániace hlavu a hrudník vodiča a spolujazdca pri čelnom náraze
  • 2 bočné airbagy chrániace vodiča a spolujazdca pri bočnom náraze
  • 2 hlavové airbagy vpredu chrániace hlavy cestujúcich na predných a zadných sedadlách

P07

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres