Práve hráme

25/08/2014

Tesco: Óda na čerstvosť


Vyhraj poukážku na nákup v predajniach Tesco za 50€

Iba v Tesco nakúpiš najčerstvejšie ovocie a zeleninu. Parádny čerstvý nákup si môžeš zabezpečiť aj v našej súťaži, v ktorej každý deň niekto vyhrá poukážku v hodnote 50€ na nákup v predajniach Tesco.

Do súťaže sa zapojíš tak, že nám pošleš ódu na tvoje obľúbené ovocie alebo zeleninu. Napadá ťa básnička na mrkvu, kaleráb alebo jablko? Sem s ňou! Pošli nám ju a si v hre. Najlepšiu ódu každý deň zhudobníme, odvysielame a jej autora odmeníme poukážkou na nákup.

Tu sa môžeš inšpirovať melodicky a vo frázovaní:

Uvar mrkvu, nakúp slivky,
a nájdi si chvíľu čas!
Zober pero, pusti hudbu,
píš ódu na ananás!
Aj keď mám rád veľa mäsa,
vitamín je kamarát.
Krájam hrušku, šúpem zemiak,
Píšem ódu na šalát!

Napíš ódu na ovocie alebo zeleninu a vyhraj nákup v Tesco

V Tescu milujú čerstvosť. Na kvalitu svojho ovocia a zeleniny dnes dbajú viac ako inokedy. To najčerstvejšie zo záhrad, sadov a polí spoznáte jednoducho. Ak pred zahryznutím uvidíte krásnu sýtu červenú farbu, zacítite vôňu záhrady, pod prstami pocítite pružnosť a po zahryznutí sa vám v ústach rozohrá úplná óda na čerstvosť, viete, že toto je jahoda ako má byť. Práve takéto zážitky vám teraz v Tescu chcú denne pripravovať.


Tipy a rady blogerky Mišky Králikovej

Vyberajte len to najlepšie ovocie a zeleninu

Pri výbere zeleniny a ovocia obzvlášť počas sezóny majte najvyššie nároky. Ak napríklad po príchode domov s nákupom nebudete spokojní, neváhajte tovar vrátiť. Práve preto aj obchody Tesco pred časom spustili program Garancia 100 % spokojnosti, kedy možno vrátiť všetky balené tovary so značkou Tesco i bez bločku. Stačí, ak s nimi nebudete spokojní a dostanete späť celú zaplatenú sumu. Dokonca i vtedy, ak ste už výrobok odbalili a ochutnali, a výrobok je stále v záručnej lehote. Pri voľnej zelenine a ovocí to platí podobne. Stačí vrátiť čo len časť nákupu do 24 hodín. No treba doniesť bloček a celú sumu Vám obchod vráti.

Ako pripraviť správnu desiatu?

Keksíky, biele pečivo a salámy. Najčastejšie ingrediencie desiatej do školy. No nevyvážená strava sa môže podpisovať nie len na nezdravom životnom štýle detí, ale aj na ich nepozornosti v školských laviciach. „Desiata by mala tvoriť asi desať percent celodenného energetické príjmu, ale určite by nemala nahrádzať raňajky,“ hovorí Miška Králiková. Práve ovocie a zelenina by určite mali byť súčasťou desiatej. Ako to však spraviť, aby desiata do školy nebolo len zdravá, ale aby sa ňu deti aj tešili? Dobrým nápadom je napríklad strukovinová nátierka so zeleninovým obložením na celozrnnom chlebíku. „Ak navyše samotný sendvič vykrojíte formičkami, neviem si predstaviť dieťa, ktoré by sa na takúto desiatu netešilo,“ pokračuje Miška. Podľa jej slov je zbytočné pripomínať, že ovocie by malo byť samozrejmou súčasťou každej desiaty.

Viac tipov, rád a receptov nájdete na blogu Mišky Králikovej.

Štatút súťaže

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres