Práve hráme

04/12/2018

Opak odpovedá svojmu mladšiemu ja v novinke Píšem ti


Známy slovenský raper Opak predstavuje verejnosti nový videoklip k piesni Píšem ti. Klip je akousi retrospektívou Opakovho života, v ktorej mladý 18-ročný chlapec píše svojmu staršiemu ja a následne mu Opak na dôchodku odpovedá. Túto konverzáciu vedú cez text songu, ktorý si napísal aj produkoval sám. Na scénu sa tak vracia zrelší a skúsenejší, dnes už trojnásobný otec, raper s nadhľadom. Pozri si video.

OPAK. – Píšem ti (official video)

Videoklip sa natáčal dva dni – jeden deň v auguste a druhý v sychravom novembri v Bratislave na miestach, kde Opak začínal ako mladý graffiti sprejer. Natáčať v Bratislave počas pracovného dňa trošku potrápilo štáb, ktorý veľkú časť dňa strávil v aute v bratislavských zápchach. Nič to však neubralo na kreatívnej a uvoľnenej atmosfére, ktorá sa niesla celým natáčaním. „Množstvo vecí sa tvorilo za pochodu. Mám rád také uletené projekty, kde je voľnosť,“ zhodnotil spoluprácu režisér klipu Martin Hudák.

Celá skladba znamenala pre Opaka veľkú retrospektívu a hlboké zamyslenie. Keď tvoril text, vymýšľal videoklip alebo keď si v obchode skúšal oblek na vytvorenie staršieho imidžu, neustále premýšľal, čo by mu reálne odkázalo jeho mladšie ja. „V klipe som chcel zachytiť dobu, ktorá bola pre nás alfa a omega, kedy sme bezstarostne trávili svoj čas vonku a okrem školy a neskôr práce sme sa venovali naplno svojim záľubám. Dobu, kedy som v detskej izbe napísal ´BRA – TI – SLA – VA , neni ako víno, neni ako káva´. Dnes už zľudovelú vetu. A toto všetko sa stretáva s fikciou budúcnosti. Je to akási cesta v čase a bilancia dvoch postáv, ktoré sú vlastne jednou osobnosťou,“ opisuje Opak.

Jeden deň maluješ steny, druhý deň nahrávaš talenty a dnes pracujem v Trenčianskom hoteli. Čo bude zajta? #weekend @…

Posted by Opak on Friday, November 16, 2018

Nadácia Rádia Expres