Práve hráme

03/10/2018

Učiteľom Slovenska 2018 je Zuzana Tkáčová z Košíc. Gratulujeme!


Národné kolo prvého ročníka súťaže Učiteľ Slovenska je učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach Zuzana Tkáčová. Jej nasadenie pritiahlo k maturite z informatiky viac než tretinu maturantiek na gymnáziu, čo je najvyšší podiel na Slovensku.

Keď pred piatimi rokmi prišla Zuzana učiť na bilingválne gymnázium, z informatiky nematuroval nikto. Okrem toho, že získala 5 tisíc eur, na budúci rok bude Zuzana Tkáčová reprezentovať Slovensko v rámci medzinárodnej súťaže Global Teacher Prize v Dubaji.

Zuzana Tkáčová

Finálovú desiatku uzatvára Zuzka Tkáčová :)Najcennejšou spätnou väzbou sú pre ňu nadšení žiaci, lebo nadšenie je podľa nej najväčšou hnacou silou vlastného rozvoja. Zameriava sa na predmety v oblasti STEM (informatické, prírodné a technické vedy). Na škole zaviedla Informatický ŠOK (študentskú odbornú konferenciu), podujatie plné IT workshopov a prednášok. Motivácia žiakov, špeciálne dievčat, je pre ňu kľúčová. Aj vďaka jej nasadeniu tvoria dievčatá na gymnáziu viac než tretinu maturantov z informatiky, čo predstavuje na Slovensku najvyšší podiel.Celú Zuzaninu vizitku nájdete tu: https://domov.sme.sk/c/20911421/ucitel-slovenska-zuzana-tkacova.html?ref=tab#NajlepsiUcitelSlovenska #GlobalTeacherPrize #OzZivica #KomenskehoInstitut #menimepohladnaucitelov #gtp #ucitelslovenska

Posted by Učiteľ Slovenska on Friday, September 28, 2018

Nadácia Rádia Expres