Práve hráme

27/06/2013

Predná si dala „rande“ s Dykom, je z toho duet


S novou skladbou i videoklipom sa po dvoch rokoch hlási o slovo Zdenka Predná. Singel s názvom Walk In My Shoes je prvou lastovičkou zo speváčkinho albumu, ktorý vyjde už túto jeseň. Speváčka sa pri nahrávaní dala dohromady s fenoménom súčasnej českej kultúry – hercom a hudobníkom Vojtom Dykom z kapely Nightwork. Pesnička bude mať premiéru už o pár dní.

Walk in My Shoes – Zdenka Predná & Vojtěch Dyk

„Páči sa mi jeho prejav a tiež je mi sympatický ako človek, preto som sa rozhodla, že ho oslovím s duetom,“ opisuje Zdenka zrod jedinečnej spolupráce. „Môj manažér mi dohodol stretnutie, a už to išlo. Nahrávanie bolo výborné. Je to profík – prišiel, za polhodinku nahral, a bolo hotovo. Horšie to bolo s dohadovaním termínu, keďže Vojto je mimoriadne vyťažený človek, trošku sa nám to celé poposúvalo, ale o to viac si vážim, že to dal,“ dodáva Zdenka.

Nová skladba je predzvesťou speváčkinho štvrtého štúdiového albumu, ktorého sa fanúšikovia dočkajú už na jeseň. Práve Walk In My Shoes má byť podľa jej slov jedinou anglicky spievanou skladbou na albume, hoci od prvej chvíle to vyzeralo inak: „Skúšali sme to aj v slovenčine a češtine, ale nakoniec sa nám viac páčila anglická verzia,“ prezrádza Zdenka o piesni, rozprávajúcej príbeh lásky dvoch ľudí, ktorým okolie nepraje pre ich vekový rozdiel, no napriek tomu sa rozhodnú za svoj vzťah bojovať. „Myslím, že je to bežný prípad v dnešnej dobe, keď každý rieši ostatných, namiesto toho, aby sa pozeral do svojej polievky. Odkaz je jasný – treba robiť to, čo spraví šťastných nás samých, a kašlať na to, čo si o tom myslia ostatní.“

Nahrávanie novej skladby i celého albumu, na ktorom sa dueto objaví, si vzala na starosti trojica producentov z renomovaného bratislavského štúdia Littlebeat. Videoklip k duetu Walk In My Shoes, ktorý sa nakrúcal prednedávnom v Prahe, sa dočká svojej premiéry už o niekoľko dní.

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres