Práve hráme

Mafia Corner – Zuzulienka

01/07/2013

Mafia Corner oživili oživili legendárny hit Zuzulienku


Klasický hit Zuzulienka v podaní slovenského Sinatru Františka Krištofa Veselého si vzala do parády producentská dvojica Mafia Corner. Slovenskému poslucháčovi predstavuje žáner electro-swing, ktorý vo svete prežíva veľký boom. Na výsledok takmer reštaurátorskej práce sú producenti Toy Boy a Randy mimoriadne pyšní.

Producentské duo Mafia Corner plánuje priniesť na domáci trh revolučnú a originálnu hudobnú produkciu. Svoje sľuby začína plniť už pri debutovom singli, ktorý predstavuje elektroswingovú coververziu legendárneho hitu Zuzulienka, od Františka Krištofa Veselého z 30. rokov minulého storočia. „Raz som cestoval domov metrom a rozmýšľal som, aká slovenská skladba by sa najviac hodila do štýlu electro-swing. V momente sa mi vybavila Zuzulienka,“ prezradila pôvod nápadu zahraničná polovica Mafia Corner, Toy Boy, ktorý žije a tvorí v Londýne. „Urobil som základný podklad, zaspieval do neho Zuzulienku a poslal Randymu. Hneď sa nápadu chytil a začali sme na ňom robiť,“ dodáva.

Dôraz na každý detail a prácu s poškodenou originálnou zvukovou stopou prirovnal Randy k práci reštaurátorov: „Hoci finálna verzia znie ako celok, spojili sme v nej množstvo vzoriek z úplne iných samplov. Napríklad klavírne sólo je úplne nové, digitálne upravené, aby znelo ako 80-ročné,“ smeje sa. Výsledok exkurzie do swingovej doby v modernom šate si môžu fanúšikovia retra vychutnať naplno aj vo vydarenom videoklipe, ktorý pracuje s originálnymi dobovými zábermi z čias zlatej éry swingu. „Všetko je spracované s dávkou vtipu, ukážeme, ako sa ľudia obliekali, ako tancovali, ako sa zabávali. Veríme, že video umocní atmosféru skladby,“ dodáva Randy.

Videoklip má na svedomí Matúš Amrich, ktorý sa podieľal na videoklipoch Rytmusa, Celeste Buckingham, či Dominiky Mirgovej. Producentské duo Mafia Corner plánuje rozmer svojej odvážnej produkcie postupne rozšíriť do žánrov electro, house, dance, drum&base, dubstep. Či siahne aj v budúcnosti do repertoáru legiend, sa nechajte prekvapiť.

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres