Práve hráme

23/05/2018

Slovenka Lenka Lutonská pracuje v Londýne ako kvalifikovaná trénerka a koučka NLP


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Lenka Lutonská, trénerka a koučka NLP

Lenka Lutonská pochádza z Kotešovej pri Bytči. Na slovenskej strednej škole vyštudovala bankovníctvo, ale po maturite odišla na leto do Londýna robiť au pair. Trvalo to však len 3 týždne, lebo vraj bola hrozná. Tak začala pracovať v McDonald’s, a popritom si robila rôzne kurzy – psychoterapiu, poradenstvo, hypnoterapiu a nakoniec neurolingvistické programovanie.

V roku 2007 ukončila štúdium NLP a stala sa kvalifikovaná trénerka a koučka NLP. Existuje American board of NLP, čo je najväčšia asociácia pre NLP na svete a Lenka je jedna zo 4 ľudí na svete a jediná v Anglicku, ktorá získala akreditáciu od tejto asociácie so 100% certifikačným hodnotením. Teraz žije v mestečku Hemel Hempstead, čo je kúsok na sever od Londýna. Učí ľudí, ako plnohodnotne žiť osobný aj pracovný život.

Na začiatku ponúkala na internete bezplatné workshopy, a postupne sa to celé rozbehlo, pretože ju jej klienti začali odporúčať iným. Robila napríklad s tímom vedcov z univerzity Cambridge, ktorým pomáhala získať investície na ich vynálezy a školí aj vysoký manažment vo veľkých nadnárodných firmách. Lenka sa tiež sústredí na ženy, ktoré chcú urobiť zmenu vo svojom živote. O jej príbehu píšu aj v britskom DailyMail.

https://www.youtube.com/watch?v=wI8HabgbJCo

Foto: Archív Lenka Lutonská

#olidzupi

Nadácia Dobrý skutok